Kontrola pejsků v dr. domě

 • Toto téma je prázdné.
 • Vytvořil
  Téma
 • #23518 Odpovědět
  Jarmila
  Host

  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jestli může vedení našeho družstva udělat kontrolu nájemníků zda mají řádně přihlášené psy máme jich v domě při počtu 90 bytů 30 pejsků z toho třetina určitě neplatí poplatky a tudíš nechodí ani na základní očkování. Děkuji.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #23519
    Ladislav Laker
   Host

   Chcete provádět kontrolu bez právního důvodu. To není právě šťastný nápad.

   Jedině pokud v nájemních smlouvách je uvedena povinnost nájemce prokázat pronajímateli že pes je očkován; pak samozřejmě družstvo může takovou kontrolu provádět. Je možné například požadovat po nájemci předložení očkovacího průkazu psa, a to každoročně.

   Pokud ovšem taková povinnost není v nájemní smlouvě výslovně uvedena, pak pronajímatel (družstvo) žádnou kontrolu neprovádí. Nemá k tomu ani veřejnoprávní oprávnění, ani soukromoprávní povolení. Můžete se samozřejmě dotázat, a slušný držitel psa nejspíše ty informace poskytne, ba i očkovací průkaz ukáže. Není to však jeho povinnost.

   Jestliže se domníváte, že někteří psi v domě nejsou řádně očkování a/nebo nejsou evidováni k platbě poplatku ze psů, můžete jedině dát podnět aby to prošetřil ten orgán, který je k tomu ze zákona oprávněn. To může být obec (správa místních poplatků), nebo veterinární správa (očkování).

   Odpovědět
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
Odpověď na: Kontrola pejsků v dr. domě

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?