Kdo platí opravu topení?

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Pavel Pavel a poslední změna proběhla před 11 měsíci.

 • Vytvořil
  Téma
 • #8951 odpověď

  MPavlina

  Dobrý den,nejde mi pustit topení.Na SVJ mi řekli,že mám asi špatnou hlavici nebo závadu na kuželce.Tyto opravy si prý musí zajistit a zaplatit každý vlastník bytu sám.Je to pravda?Bydlím sama a nerozumím tomu.Děkuji za radu.S pozdravem P.M.

 • Autor
  Odpovědi
 • #8960
  Martin Černý Martin Černý 
  Účastník

  Dobrý den,

  odpověď na Vaši otázku by mělo poskytnout prohlášení vlastníka, kde jsou vymezeny společné části domu, či společné části ve výhradním užívání vlastníka, mezi které se termostatické hlavice nebo kuželky řadí nejčastěji. Ve stanovách dále najdete rozsah povinnosti vlastníka jednotky spravovat tuto část na vlastní náklad, tj. jakým způsobem se řeší právě opravy, či výměny těchto dílčích částí radiátorů a na co byste případně měla nárok a co již musíte hradit sama. Pokud se prohlášení vlastníka či stanovy Vašeho SVJ o hlavicích, resp. kuželkách nezmiňují, platí pak vymezení z §5, nařízení vlády č. 366/2013 Sb. a jedná se o společné části ve výhradním užívání vlastníka.

  odpověď
 • #9195
   kos

  Pane Černý, kde seženu prohlášení vlastníka?

  odpověď
  • #9202
   Pavel Pavel 
   Účastník

   Prohlášení vlastníka je na katastru nemovitostí, za peníze.

   Obvykle ho má i výbor, kde bych se ptal nejdříve.

   Hezký den!

    

   odpověď
Odpověď na: Kdo platí opravu topení?

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?