Jak zabezpečit byt?

 • Toto téma obsahuje celkem 29 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Eliška a poslední změna proběhla před 2 roky a 7 měsíci.
 • Vytvořil
  Téma
 • #7790 Odpovědět
  Zdeněk
  Host

  Dobrý den, už delší dobu se mi hlavou honí zabezpečení mého bytu. Chci třeba i jenom inspiraci. Řešil jste někdo něco podobného? Představoval jsem si například pohybové senzory na dveře nebo detektor kouře.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 vláken odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #7797
    lojza
   Host

   Zajímavé. A čeho se bojíš víc, zlodějů nebo požáru? :-))

   Odpovědět
  • #7798
    Zdeněk
   Host

   To se nějak vylučuje? Můžu mít obojí najednou ne.

   Odpovědět
  • #7938
    Zdeněk
   Host

   Opravdu nikdo neřešil nic podobného?

   Odpovědět
   • #7946
     lojza
    Host

    Třeba řešil, ale na rozdíl od tebe nebyl líný a vyhledal si všechno potřebné rovnou na stránkách konkrétních firem, které se tím zabývají ! 🙂

    Odpovědět
    • #8078
      Zdeněk
     Host

     Samozřejmě jsem vyhledával na eshopech, ale těch věcí je velké množství. Šlo mi o to jestli někdo nemá zkušenost s něčím konkrétním.

     Odpovědět
    • #8082
      lojza
     Host

     Pokud rozumíš psanému textu, tak ti muselo dojít, že nemyslím e-shopy ale přímo realizační firmy, které ti navrhnou řešení a potažmo samotnou realizaci. Pokud jsi v tomhle laik, tak surfování po e-shopech ti fakt nepomůže! 🙂

     Odpovědět
    • #8099
      Zdeněk
     Host

     Firmy ale budou asi dost drahé. Moje ideální představa byla tak do 5 tisíc korun.

     Odpovědět
    • #8119
      lojza
     Host

     No comment! Píšeš o detektorech pohybu, různých senzorech, apod. jako bys v tom bytě měl majetek za desítky miliónů a pak tady řešíš nějaké tisícovky. Trochu schíza, néé??

     Odpovědět
    • #8122
      Zdeněk
     Host

     Nikde jsme nepsal, že bych měl v bytě miliony. Chtěl jsem něco víc amatérského, proto jsem taky koukal na eshopy. Nebydlím zase v tak klidné oblasti, tak proto něco takového chci.

     Odpovědět
    • #8124
      lojza
     Host

     Hmm, takže něco víc amatérského, takže něco ve smyslu, když ti někdo vyrazí dveře, tak se mu na hlavu vylije kýbl s vodou :-))

     Odpovědět
  • #7952
   Pavel Pavel
   Účastník

   Zdenku,

   to je otázka na kterou není univerzální odpověď.

   Prodejci těchto zařízení Vám snesou celou řadu důvodů, proč bez nich nemůžete existovat.

   Já bydlím ve 4 patře osmipodlažního domu a tak nebezpečí vniknutí okny je prakticky nulová. Mám jenom bezpečnostní dveře. Nabídka je na internetu.

   Pohybové senzory má kolegyně. Asi je má nekvalitní nebo  špatně seřízené, protože po nějaké době reagují i na letící mouchu a informace, že se něco v bytě hýbe jí chodí na mobil. Sousedé si již zvykli a tak nereagují. Nereagovali by i pokud by se jí někdo do bytu vloupal. Pak se seřízení senzorů upraví a falešné zprávy nějakou dobu nechodí.

   Detektory kouře považuji za zbytečnost. Případnému ohni nejspíš nezabrání. To je lepší pojištění domácnosti.

   Ale je to velmi individuální.

   Hezký den!

    

   Odpovědět
  • #8125
    Franc
   Host

   Však nemusí jít o desítky milionů ne?? S tím pojištěním má pavel pravdu, ale zase na druhou stranu škoda nemusí být tak velká v případě, že se na to přijde co nejdřív. Myslím, že nabídka už je šlušná a do 5 tisíc seženeš co ti bude vyhovovat.

   Odpovědět
   • #8133
     Zdeněk
    Host

    Vy osobně s nějakým zařízením máte zkušenost? Jak už jsem psal na trhu je toho celkem dost a těžko se usuzuje co za to stojí a co ne.

    Odpovědět
    • #8138
      lojza
     Host

     Kdyby měl Franc nějakou osobní zkušenost, tak ti ji určitě sdělí. Bohužel Franc žádnou osobní zkušenost nemá, proto ti napsal “Myslím, že nabídka už je slušná a do 5 tisíc seženeš co ti bude vyhovovat”. Takže Franc se nažral a Zdeněk je pořád tam kde je!

     Už jsem ti to psal, sehnat “bazmeky” do 5táců je jedna věc, ale nainstalovat je, zapojit a seřídit tak aby to fungovalo, to už chce fištróna! 🙂

     Odpovědět
  • #8193
    Franc
   Host

   Že Franc nemá zkušenost říkáš jenom ty :). To znamená, že franc zkušenosti má, protože je to nějaká doba co sháněl, takže ví, že nabídka je.

   Odpovědět
   • #8327
     Zdeněk
    Host

    A můžeš mi nějak poradit co se hodí mít a co ne? Případně něco klidně i konkrétního.

    Odpovědět
    • #8331
      lojza
     Host

     A nedá si pokoj a nedá si pokoj. Ty prostě pořád nechápeš, že Franc žádné zkušenosti nemá takže ti nic konkrétního poradit nemůže! Takže ti asi už potřetí radím, svěř to odborné firmě!!

     Odpovědět
    • #8354
      Zdeněk
     Host

     Franc píše, že taky něco podobného hledal, tak se ho ptám co on s tím má za zkušenost. Tu očividně má když to tam píše.

     Odpovědět
    • #8355
      lojza
     Host

     Ale jak vidíš tak ti tu zkušenost z nějakého, mě neznámého důvodu, nechce předat !!

     Odpovědět
  • #8391
    Franc
   Host

   Pardon, byl jsem na dovolené. Firmě bych to nedával jestli máš malej rozpočet tak se nevlezeš ani náhodou. Já pořizoval od bml.

   Odpovědět
  • #8399
    Franc
   Host

   Je to bezdrátové, kamera a pár senzorů. Mě stačí. 

   Odpovědět
  • #8401
    Miloš
   Host

   Toto téma jsem řešil s kamarádem, protože mu vykradli byt, senzory teda žádné nemá, ale zainvestoval alespoň do dveří a má bezpečností, má je dva roky a je klid. Osobně mám v domě bezpečnostní systém, který začne pípat, když se neodjistí bez čipu, u garáže občas dělá problém vítr, že mi hned volají co se děje. To je trochu otrava. Ale jinak se mi to zatím osvědčilo dobře.

   Odpovědět
  • #8411
    Irena štěpánková
   Host

   Ahoj Zdeňku, ani se nedivím že máš myšlenky na zabezpečení. Už jsi vymyslel nějakou strategii? My jsme teda zabezpečeni kamerovým bezpečnostním systémem už asi 4 roky, vlastně od toho jsme jsme kupovali dům https://www.eurobydleni.cz/search-form/ a ještě že tak. Kamery kolem domu máme 2 (přední a zadní vchod) a je to ideální hlavně v noci když manžel odjíždí ve 2 hodiny ráno do práce.. Málokdo o tomhle přemýšlí se mi zdá.. 🙁

   Odpovědět
   • #8412
     lojza
    Host

    V předchozím příspěvku (Bohemia energy) jsi psala, že jste s manželem kupovali větší byt a najednou máš dům. Tak kde je pravda? Předpokládá, že byt v rámci bytového domu nemá přední a zadní vchod!

    Odpovědět
  • #8416
   Johny Johny
   Účastník

   Bratr ma u domu kamery nad branou, hlavnim vchodem i garazi a samo ho to informuje, jestli se nekdo v zornym poli kamery pohybuje a nebo jestli se otevrel nebo zavrel vchod – skrz inteligentni domacnost. Neznam system, ale zaujalo me to.))

   Odpovědět
   • #8423
     lojza
    Host

    Nevím jak má tvůj bratr dům situovaný, ale pokud se někdo v tom “zornym” poli (jinak česky se to píše “v zorném poli) vyskytuje oprávněně (veřejný prostor) tak bych si dával bacha na GDPR!

    Odpovědět
  • #8465
    Vlastimil
   Host

   Dobrý den, zajímavá otázka. Mám podobný problém a hledám něco, čím zabezpečit byt. Co jsem procházel internet, tak jsem narazil mimo jiné i na tohle https://www.zooco.io/cidla/lioness. Vypadá to zajímavě, nicméně ho ještě neprodávají. Psal jsem na podporu a prodej plánují spustit teď na podzim. Uvidím, jaká bude cena, ale možná by to stálo za úvahu.

   Odpovědět
  • #8559
    Eliška
   Host

   bydlíme v přízemí pražského paneláku a byli jsme v nepřítomnosti vykradeni. Zavřeným oknem. Okna (rámy ani sklo) nebyla poškozena, neboť zloději použili hasičskou planžetu viz: [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte, díky které jsou otevřena během několika vteřin.

   Požádala jsem proto SVJ o svolení k instalaci mříží. Nedovolili – s tím, že bych narušila estetiku domu a je to prý zásah do společného majetku všech. A mám si nechat instalovat vnitřní kovové zatahovací rolety, vnitřní závory přes okna (a podle stanov musí s narušením estetiky domu souhlasit všichni členové SVJ.)
   Firma, která nám prováděla zateplení, s tím nemá problém, záruku to nenaruší, naopak mi dali kontakt i na svého zámečníka.

   Prosím vás o radu – potřebujeme zabezpečení instalované ZVENKU, abychom mohli bezpečně otevřít okno, jako všichni nad námi.
   P.S. V okolních domech je hodně přízemních oken s mřížemi, neboť tu už bylo hodně domácností vykradeno.
   DĚKUJI ZA RADU.

   Odpovědět
Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 vláken odpovědí
Odpověď na: Jak zabezpečit byt?

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?