Investiční byt

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel urbisurbis a poslední změna proběhla před 9 měsíci a 3 týdny.
 • Vytvořil
  Téma
 • #24432 Odpovědět
  Patriša
  Host

  Zvažuji v této nelehké době koupit byt jako investici a vložit své úspory do něčeho rozumného (snad). Zvažuji tři krajská města Hradec králové, Pardubice nebo Liberec (maličko pokukuji i po Praze ALE). Neporadil by mi zde nějaký odborník, jaký byt je velikostně na investiční koupi ten nejlepší? 1kk, 2kk nebo 3kk?

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #25337
    LiborN
   Host

   Pokud se vám podaří sehnat byt v lokalitě blízko univerzit v těchto městech, tak se to bude s velkou pravděpodobností dobrá investice. Studenti v dnešní době rádi bydlí v bytě než na kolejích. Co se týče velikosti – u větších bytů je výhoda, že si v něm může pronajmout svůj pokoj několik studentů najednou, a tím pádem i když vám jeden z nich odejde, tak vám nájem pořád budou platit ti zbývající. Na druhou stranu je ale větší šance, že budou pořádat párty a rušit tím sousedy.

   Obecně si při výběru bytu dejte záležet na zjištění všech informací o lokalitě, zejména pokud ji neznáte. Ať už se jedná o vývoj cen, plánované změny/výstavby v okolí, dopravní dostupnost apod. (více např zde: [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte).

   Odpovědět
  • #25379
    Lenka
   Host

   Myslím si, že malým bytem se nikdy nic nezkazí, u nás je třeba největší poptávka právě do max 2kk. Ale hodně se lidi ptají po garsonkách i, ale to mi spíš přijde, že je kvůli výši nájmu pak, že na to prostě nemají peníze.

   Odpovědět
  • #25417
   urbis urbis
   Účastník

   Na investici do pražských bytů bych to v tuto chvíli moc neviděl. Pardubice a Hradec jsou ok, žádná zběsilá výstavba, bytů se za rok postaví jen v řádu několika jednotek. V Hradci už postupně dochází místo, ale občas se něco nového objeví. Jinak jsou ceny v tuto chvíli vyšponované hodně nahoru. Nicméně pokud cílíš na dlouhodobý horizont, tak by to neměl být zas až takový problém. Většinu ceny zaplatí nájemníci. Mám v tuto chvíli v Hradci 2 garsonky a plánuji pořídit třetí. Pokud budeš chtít poradit, mrkni na [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte a napiš mi 😉

   Odpovědět
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na: Investiční byt

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?