Jenom doplním. Lodžie je společný prostor, určený k výhradnímu užívání majiteli (nájemníkovi) bytu. Takže pokud se jedná o umístění klimatizace do tohoto prostoru, musíte žádat SVJ (BD) o souhlas. Pokud klimatizace nebude hlukem obtěžovat sousedy, nevidím důvod k souhlasu s její instalací.