informace o svéprávnosti nájemníka

Úvod Fóra Všechny kategorie Správa domu informace o svéprávnosti nájemníka

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #28926 Odpovědět

   Dobrý den, nemáte někdo tip, jak by bylo možné získat informaci, zda nebyl jeden z nájemníků našeho družstva (není členem družstva, je pouze v nájmu v družstevním bytě) zbaven svéprávnosti? Potřebujeme jej kontaktovat kvůli zvýšení nájmu a některým dalším náležitostem, ale nekomunikuje s námi. To znamená neotvírá dveře, nereaguje na žádosti o kontaktování představenstva družstva, které jsme několikrát vhodili do schránky. Nájemník údajně měl dříve psychické problémy. Jak bychom měli postupovat, abychom zjistili, zda mu nebyl přidělen například opatrovník, se kterým bychom mohli jednat? Díky za radu, už si nevíme rady.

  • #28928 Odpovědět
   Ladislav Laker
   Host

   Jarom: Neexistuje nějaký veřejný seznam, do kterého by se dalo nahlédnout a zjistit zda fyzická osoba X má či nemá soudem určeného opatrovníka.

   Doporučuji postupovat podle zákona a podle nájemní smlouvy. Jistě je v ní je uvedeno jakým způsobem se nájemci doručuje: zda je například sjednáno doručování vložením do domovní schránky označené jménem nájemce, nebo se doručuje prostřednictvím poskytovatele poštovních služeb na konkrétní jméno a adresu jak je uvedena v  nájemní smlouvě.

   Postupujte bez ohledu na to zda se domníváte, že osoba by možná mohla mít opatrovníka. Odesílejte oznámení, listiny, výzvy k úhradě, předžalobní výzvy, atd., naprosto stejně jako družstvo postupuje u jiných nájemců. Ostatně – žádnou jinou možnost družstvo nemá.

   Zda byla písemnost doručena reálně nebo fikcí, nebo nebyla doručena vůbec – to by případně posoudil soud.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: informace o svéprávnosti nájemníka

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: