indikátory na topení

Úvod Fóra Všechny kategorie Teplo a voda indikátory na topení

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #26604 Odpovědět
   Beaur
   Host

   Dobrý den, jak máme donutit našeho předsedu, aby nakoupil indikátory na radiátory? Podle toho, co jsem načetl, je to povinnost ze zákona. Předsedu to ale nezajímá, prý je to zbytečné.

  • #26605 Odpovědět
   Ladislav Laker
   Host

   Vážený Beaur, umístění indikátorů není povinné vždy. Existují zákonné výjimky.

   V první řadě připomenu, že indikátory ani jiná měřicí či indikační technika nemusí být montována v domech kde nedochází k rozúčtování nákladů na příslušné služby. K tomu viz vyhláška č. 194/2007 Sb..

   Podle § 7a uvedené vyhlášky platí, že povinnost instalovat měřicí nebo indikační techniku [se] nevztahuje na případy, kdy se neprovádí rozúčtování nákladů na tepelnou energii na vytápění a nákladů na společnou přípravu teplé vody v domě.

   Z uvedeného plyne, že pokud se v domě hradí tyto dvě služby paušálem podle § 9 zákona č. 67/2013 Sb.,  obejdete se bez těchto přístrojů. Paušální platba může mít podobu pevné částky na 1 m2 započitatelné podlahové plochy. U teplé vody by mohlo jít o paušální částku na 1 m2 podlahové plochy, nebo paušál na každou osobu užívající byt (viz např. § 2 písm. g) zákona č. 67/2013 Sb.)..

   Další výjimka je pro byty ve stavbách, které svým provedením neumožňují instalaci indikátorů (např. crittalové topení zabudované v podlahách či ve stěnách).

   V ostatních případech zákon předepisuje pro byty instalaci indikátorů či měřidel. Názor předsedy je v této věci bezvýznamný. Rozhodnout o instalaci může nejvyšší orgán SVJ, a tím je shromáždění.

   Podotýkám, že k rozúčtování nákladů na vytápění pomocí náměrů indikátorů je nutné mít hodnověrně stanovené všechny předepsané koeficienty a korekční činitele, jinak půjde jen o sofistikovanou a složitě vypočtenou krádež za bílého dne.

   • #26612 Odpovědět
    lojza
    Host

    Ladislave, vy jste úplný jasnovidec. V dotazu o tom nebyla ani zmínka a vy okamžitě víte že se jedná o SVJ.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: indikátory na topení

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Cookie Consent with Real Cookie Banner