Hospodaření s financemi byt. družstva

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  lojza a poslední změna proběhla před 1 rokem.

 • Vytvořil
  Téma
 • #7626 odpověď

  Jaroslava ChřIbková

  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jestli můžou předseda B.D. a její zástupce sami aniž by svolali schůzi rozhodnout o malování chodeb které se už malují aniž by bylo nějaké výběrové řízaní na firmu. Zakázka je na 273.000 kč.

 • Autor
  Odpovědi
 • #7627
  Pavel Pavel 
  Účastník

  Jaroslavo,

  1) ZOK nesvěřuje do působnosti členské schůze rozhodnutí o malování chodeb. Pokud ani stanovy či rozhodnutí nejaké předchozí členské schůze problematiku malování neřeší, tak předseda nepostupoval v rozporu s právem

  2) BD nemusí podle zákona mít výběrové řízení. Něco mohou upravovat stanovy nebo nějaké předchozí rozhodnutí členské schůze. Pokud tomu tak není, tak zase nedošlo k porušení práva

  3) údaj 273 000 Kč je nevýznamný pokud zároveň neuvedete o jak velký dům šlo

  4) pokud snad předseda něco porušil, tak ho odvolejte. To je asi jediná rozumná cesta jak dosáhnout nápravy. Problémem asi bude, zda najdete někoho z členů družstva, aby na seba vzal občanskoprávní, obchodněprávní a trestněprávní odpovědnost člena představenstva.

  Hezký den!

   

   

  odpověď
  • #7628
    lojza

   Naprostý souhlas!

   Paní Jaroslava bude asi tzv. “potížista” v daném BD, který by nejraději svolával schůze ke kdejakému “prdu”. A jenom poznámka, výběrová řízení se dějí hlavně u příspěvkových organizací, kdy si státní úředníci, aby vykázali nějakou činnost hlídají každou tisícovku, aby snad stát netrpěl nouzí! A možná by paní Jaroslava ty chodby ve svém volném čase vymalovala za poloviční cenu, kdo ví:-)

   odpověď
Odpověď na: Hospodaření s financemi byt. družstva

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?