Holubi – povinnosti vlastníka domu

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  lojza a poslední změna proběhla před 1 měsícem, 4 týdny.

 • Vytvořil
  Téma
 • #10864 odpověď

  Karel

  Dobrý den,

  na balkonech domu se usadili holubi. Článků, jak se jich více, či méně úspěšně zbavit, je plný internet. Mě by se spíše zajímalo, jaké jsou povinnosti vlastníka domu ohledně prevence, či případného řešení výskytu holubů. Jedná se o Prahu.

  Mám pocit, že jsem v minulosti dohledal zákon, či vyhlášku, která upravovala povinnosti vlastníka domu proti takovýmto škůdcům preventivně postupovat. Ani při opakovaných pokusch se mi nedaří zákon/vyhlášku najít.

  Budu vděčný za každé info.

  Děkuji

 • Autor
  Odpovědi
 • #10865
   lojza

  Netuším co je v tomto případě povinností vlastníka, nicméně vlastník ty holuby asi chytat nepůjde a zajistí nějakou deratizační firmu. Na to aby ji zajistil ho musí “dotlačit” obyvatelé domu. U nás v baráku taky nechodíme do sklepů chytat myši ale máme na to firmu, která pravidelně chodí a vyměňuje granule s jedem.

  Co se týče holubů, tak v poslední době jsem se doslechl, že naše obec to řeší odchytovými klecemi a poté tzv “humánní” likvidací. Pokud jsi z Prahy tak tady máš odkaz. [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte

  odpověď
 • #10987
   KačKačKačena

  Máme ten samý problém… Navrhovali jsme sítě, ale někteří vlastníci jsou proti.

  odpověď
 • #11023
  JUDr. Tomáš Pacner, Odborník v oblasti realitního poradenství a SVJ ve společnosti RAK CZ a.s. JUDr. Tomáš Pacner 
  Účastník

  Vzhledem k tomu, že je holub skalní, který se vyskytuje ve městech resp. v Praze považován za škůdce a přenašeče závažných nemocí a parazitů, je povinnost zamezit jeho výskyt a množení na fasádách budov a balkonech dána na základě zákona 258/2000 Sb v platném znění, konkrétně § 57 tohoto zákona.

   

  odpověď
 • #11037
   Libor

  S holuby  jsou problémy, ale dle mého jsou dvě možnosti.

  1) zbavit se jich fyzicky – někdo to bude považovat zanrhumánní, dle mého účinné

  2) požádat vlastníka holubů – obvykle město, kterému se přemožili, kvůli laxnosti,ať si sjedná nápravu a vyžadovat náhrady škod. vždyť platíme daně takať makají…

  odpověď
  • #11038
    lojza

   “požádat vlastníka holubů”

   ty woe, smíchy jsem upadl pod stůl a přivodil si drobný úraz kolene :-)))

   odpověď
Odpověď na: Holubi – povinnosti vlastníka domu

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?