Hlučný výtah

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #21666 Odpovědět
   Karel62
   Host

   V našem bytě bydlím přes 20 let. Nikdy jsme neměli větší problémy, ale nyní nás začíná pěkně štvát výtah. Bydlíme v posledním patře a motor je neskutečně hlučný. Co s tím? Výtah není nejmodernější, ale stále skvěle funguje.

  • #21673 Odpovědět

   Hlučnost pohonu je ovlivněno stářím výtahu tzn. opotřebením pohonu, konstrukcí budovy a prováděným servisem. Jako první krok doporučujeme kontaktovat vaši servisní firmu, aby zařízení prohlédla a případně identifikovala zdroj hluku.

   Pokud se jedná o výtah uvedený do provozu před rokem 2000 bude nejlepším řešením celková výměna výtahu, protože výtah je pouze způsobilý provozu, ale není způsobilý bezpečného provozu a bude mít přes 80 provozních rizik (viz. Inspekční prohlídka).

   V tomto případě je výměna ekonomičtějším řešením, a to až do roku výroby 2004. Pokud je výtah stár 20 let a méně, je otázkou ke zvážení, či řešit problematiku hluku výměnou nebo částečnou modernizací stávajícího výtahu. Dnešní nové výtahy dosahují hlučnosti kolem 26 dB (A) což je méně než nový pračka. Při částečná modernizace, nebo generální opravě se zase pracuje se stávajícím zařízením a dají se komponenty vylepšit. Pokud je zdrojem hluku přenos přes konstrukci domu, pak to lze řešit pouze výměnou výtahu za bezstrojovnové řešení.

   Pro více informací mě můžete kontaktovat na tel. č. 727 902 538

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: Hlučný výtah

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: