Dvojí stanovy v SVJ

 • This topic is empty.
 • Začal
  Téma
 • #22282 Reakce
  pavszalPavel+Sz.
  Guest

  Jsme SVJ v domě s pěti samostatnými vchody, devadesáti byty (5×18), 53 bytů vlastníci, 37 bytů SBD. SBD má svoje stanovy, SVJ má svoje stanovy, v některých bodech jsou tyto dvoje stanovy hodně odlišné. Otázka zní: Které stanovy jsou pro obyvatele tohoto domu směrodatné? Je přípustné v jednotlivých případech používat jedny nebo druhé stanovy podle toho jak se to kdy a komu hodí?

Zobrazujeme 2 reakce
 • Author
  Reakce
  • #22283
    Ludmila
   Guest

   Společenství vlastníků tvoří vlastníci  53 bytů  + SBD jako jeden vlastník 37 bytů  – tedy 54 vlastníků, každý s určitou velikostí vlastnického  podílu na společných částech domu a pozemku. Společenství vlastníků má  pouze jedny  platné stanovy. Při rozhodování se řídíte velikostí vlastnických podílů. Stanovy SBD jsou platné pouze pro členy SBD.

   Reakce
  • #22304
    Bohuslav Pěkný
   Guest

   Dobrý den.

   Se svojí přítelkyní platíme 72 měsíců nájem za 9.000,- kč/měs. včetně plateb do fondu oprav a správy bytového družstva. Chci se zeptat, zda mohu požadovat zpětné navrácení částky 2.300 x 72 měs. celkem 165.600,- kč po vlastníkovi (pronajímateli) tuto částku.

   Za odpověď předem děkuji. B.P.

   14.02.2020

   Reakce
  • #22305
    Ludmila
   Guest

   Řídíte se ujednáním v nájemní smlouvě s pronajímatelem. Výše úhrady za FO a správu  domu je ujednání mezi členem družstva (vašim pronajímatelem) a družstvem, vás se to netýká.

   Reakce
Zobrazujeme 2 reakce
V reakci na: Dvojí stanovy v SVJ

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Informace o vás:
Log in with your credentials

Forgot your details?