družstevní dům

Úvod Fóra Všechny kategorie Legislativa družstevní dům

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #30438 Odpovědět
   Olga Páťalová
   Host

   Chtěla jsem se zeptat, zda je možné, aby nečlen bytového družstevního domu mohl dělat tz. správce, když nikdo ze členské základny to neví. Tuto funkci pro dotyčného si vytvořilo představenstvo-kamarádi a měsíčně mu platí 1tisíc korun již více jak 5let. Pohybuje se v dílně,po domě no všude. Nakupuje z peněz družstva různé nářadí, nevíme pro koho, družstevníci ani nevědí že něco takového existuje, že si mohou půjčit? Vše mu místopředseda podepíše a proplatí, i opravy v bytě vč.dopravy. Nikdo z členské základny nevěděl, že není družstevník,byt totiž jeho bratrovi? Co máme dělat, poradíte nám? Olga

  • #30446 Odpovědět
   Ladislav Laker
   Host

   Družstvo je vlastníkem domu. Vy jste pouhá nájemkyně cizího bytu. Z toho je třeba vyjít.

   Z pozice nájemce Vám není nic do toho jak družsto spravuje svůj majetek, s kým sjednává pracovní smlouvy, a jaké náklady na správu svého majetku proplácí. Nemáte důvod zabývat se otázkou zda některý zaměstnanec družstva je či není členem družstva. Půjčování cizího nářadí nájemcům by muselo být uvedeno v nájemních smlouvách.

   Kontrolovat hospodaření družstva může buď kontrolní komise BD, nebo si může podklady vyžádat členská schůze. Určité pravomoci může mít domovní samospráva, pokud byla zřízena. Přečtěte si stanovy vašeho BD.

   Pokud drustvníci nejsou spokojeni s činností členů představenstva, mohou si zvolit do statutárního orgánu jiné osoby.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: družstevní dům

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: