Doba určitá a ukončení

Úvod Fóra Všechny kategorie Byt Doba určitá a ukončení

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #28883 Odpovědět
   Michaela
   Host

   Dobrý den, pronajímám byt na dobu určitou na 1 rok. S nájemcem jsem se dohodli ústně, že po ukončení smlouvy dál pokračujeme v nájmu. Tudíž je znovu sjednána nájemní smlouva na dobu určitou. Nicméně již s nájemníkem nejsem spokojena a již chci nájem ukončit. Počkám na vypršení doby určité. Jakým způsobem to učinit, když nemám písemně potvrzeno, že jsem nájem obnovili. Nájemník je velký hnidopich, chci se vyhnout nepříjemnostem. Děkuji

  • #28889 Odpovědět
   Ladislav Laker
   Host

   Michaelo, píšete že jde o nájem na dobu určitou. Ten skončí uplynutím doby. Samotné obnovení nájmu bytu sjednaného na dobu určitou se děje automaticky ze zákona. Nemusí to být potvrzeno písemně. Neexistuje povinnost dodatečně “potvrdit” vzniklý stav – takovou povinnost nemá ani nájemce, ani pronajímatel.

   Doporučuji z opatrnosti oznámit nájemci  písemně, prokazatelně a v dostatečném předstihu, že si nepřejete aby v nájmu pokračoval. Pokud jste v nájemní smlouvě nesjednali podrobnosti o tom kdy dojde k předání bytu a klíče/klíčů, oznamte nájemci přesné místo a přesný čas alespoň takto dodatečně.

   Stejně tak je vhodné z opatrnosti předem upozornit nájemce na osud věcí, které nájemce snad opustí a zanechá v bytě po skončení nájmu. Musí mu být naprosto jasné, že při skončení nájmu případné zanechané věci uvnitř bytu (ve sklepní kóji, v kočárkárně, …) budou automaticky považovány za věci opuštěné a budou vyklizeny na náklady bývalého nájemce.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: Doba určitá a ukončení

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Cookie Consent with Real Cookie Banner