dilatační spára při zateplování

Úvod Fóra Všechny kategorie Rekonstrukce domu dilatační spára při zateplování

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Václav Hajduček a poslední změna proběhla před 5 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #9538 Odpovědět
   Lipan
   Host

   Zdravím a omlouvám se za laický dotaz, ale nějak se v tom ztrácíme. Budeme zateplovat krajní panelák – naše SVJ, na který zleva navazují další domy. Sousední dům ještě není zateplený a když jsem mluvil s jeho předsedou tak nechce, abychom zateplení na styku obou vlastníků ukončovali, ale chtěl by přesah podle “cihel” zateplováku, aby pak mohli u svého domu navázat a nebyla by dilatační spára. Nevím, jak to lépe popsat, ale snad je to srozumitelné. Máte k tomu někdo nějaké informace?

  • #9591 Odpovědět
   Václav Hajduček
   Host

   Vážený pane, především to nechejte posoudit od firmy, která to bude dělat. Dilatační spára je technický termín, nikoliv název pro jakýkoliv sousedský předěl. Pokud by se jednalo o skutečnou dilatační spáru z technického hlediska, nebylo by to takto možné. Pokud ne, jednalo by se jen o to, aby pokračování v “nedodělaném místě” bylo zajištěno co nejdříve. Přesah by Vám samozřejmě sousední dům měl zaplatit. A Vy ušetříte za ukončovací lištu. Ale opakuji – nic nerozhodujte bez součinosti s prováděcí firmou. Ať se Vám to podaří, Hajduček

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: dilatační spára při zateplování

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: