dilatační spára při zateplování

Zvolená otázka obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 hlas) se naposledy zapojil uživatel  Václav Hajduček a poslední změna proběhla před 2 m, 3 t.

 • Tvůrce
  Téma
 • #9538 Odpovědět

  Lipan

  Zdravím a omlouvám se za laický dotaz, ale nějak se v tom ztrácíme. Budeme zateplovat krajní panelák – naše SVJ, na který zleva navazují další domy. Sousední dům ještě není zateplený a když jsem mluvil s jeho předsedou tak nechce, abychom zateplení na styku obou vlastníků ukončovali, ale chtěl by přesah podle “cihel” zateplováku, aby pak mohli u svého domu navázat a nebyla by dilatační spára. Nevím, jak to lépe popsat, ale snad je to srozumitelné. Máte k tomu někdo nějaké informace?

 • Autor
  Odpovědi
 • #9591
   Václav Hajduček

  Vážený pane, především to nechejte posoudit od firmy, která to bude dělat. Dilatační spára je technický termín, nikoliv název pro jakýkoliv sousedský předěl. Pokud by se jednalo o skutečnou dilatační spáru z technického hlediska, nebylo by to takto možné. Pokud ne, jednalo by se jen o to, aby pokračování v “nedodělaném místě” bylo zajištěno co nejdříve. Přesah by Vám samozřejmě sousední dům měl zaplatit. A Vy ušetříte za ukončovací lištu. Ale opakuji – nic nerozhodujte bez součinosti s prováděcí firmou. Ať se Vám to podaří, Hajduček

  Odpovědět
Reakce na: dilatační spára při zateplování

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Informace o vás:
Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?