Co mohu napsat do inzerátu na pronájem

 • Vytvořil
  Téma
 • #26435 Odpovědět
  definitiondefinition
  Účastník

  Zdravím,
  rád bych se poradil o tom ,co mohu napsat do inzerátu na pronájem o byt.
  právně – je to veřejná nabídka na inzertním servu, je tedy jasné že z ní nemohu nikoho vyloučit i když to podávám jako soukromá osoba, četl jsem precedensy ze soudů.zde je dané že z veřejné nabídky nemohu veřejně nikoho odmítnout.doma si mohu odmítnout koho chci.
  koho nechci : samozřejmě kromě nepřizpůsobivých těhotné mladé maminky ,u ktreých vím že z jednoho platu to neutáhnou a navíc přítel má sice živnosťák ale o to je horší že tam nedostanu potvzení o příjmu.
  Otázka zní : mohu napsat do inzerátu toto ? Přeferuji bezdětné páry s dvěma pravidelnými měsíčními příjmy ? už fakt nevím co s neplatiči a taky už nechci odpovídat lidem co nenapíšou větu kloudně česky a už se hrnou na prohlídku.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #26436
   definition definition
   Účastník

   [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte

   tedy ne úplně veřejná nabídka že bych musel přijmout každého ale pořád to neřeší tu selekci

   Odpovědět
  • #26439
    lojza
   Host

   Bóže, ty z toho teda děláš pěknou kovbojku. Prostě napíšu pronajmu byt o velikosti “x” metrů čtverečních s takovým a makovým vybavením, cena nájmu (pronájmu) za měsíc taková maková a čekám kdo se ozve. S dotyčným se sejdu a buď si plácnem nebo ne. Co je na tom tak složitého??

   Odpovědět
   • #26441
    definition definition
    Účastník

    nic nevíš, až budeš chtít vystěhovat neplatiče s miminem a budeš u soudu jako já pak budeš taky opatný. až ti bude psát 50 nepřizpůsobivých  taky s nima budeš chodit na prohlídky ? ty nevíš vůbec nic

    • Odpověď byla upravena před 2 měsíci a 3 týdny uživatelem definitiondefinition.
    Odpovědět
  • #26440
   definition definition
   Účastník

   Majitelé jsou při výběru nájemce velmi opatrní. [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte či neplatičem nájemcům příliš nenahrávají. V mnoha případech se musí spoléhat na dobré mravy nájemce. Mají proto právo rozhodnout, koho si do svého bytu pustí. Musejí si ale zároveň dávat pozor na to, kdy a za jakých podmínek nechtěného zájemce odmítnou. Odmítnout mohou majitelé nebo realitní makléři i zájemce romské národnosti. Nesmí tak učinit předem a pouze z důvodu, že je žadatel Rom či Romka.

   Odpovědět
  • #26443
   definition definition
   Účastník

    

   V případě Romů a mužů už se inzerent dopouští diskriminace. „Ovšem nikdo pronajímatele nemůže nutit, aby jim reálně nemovitost pronajal. Stejně tak by za takový inzerát pronajímatel asi nebyl sankciován, přestože by byl v rozporu s právem,“ uvedla Eva Jurčíková ze společnosti Vašenároky.cz.

   Pronajímatel naopak ve svém inzerátu může uvést, že preferuje mladé pracující páry, do rozporu se zákonem se v tomto případě nedostává. Stejně tak může podle webu Vašenároky.cz uvádět, že preferuje mladé pracující páry před studenty.

   Konkrétně může také majitel definovat to, koho by si jako svého nájemníka představoval a koho naopak ne. „Pokud to není ze zakázaného diskriminačního důvodu (rasa, pozn. red.) a je to nějakým způsobem obhajitelné (hledám studenty, jelikož tam nebudou přes víkend a uspoří se na energiích, pozn. red.),“ popsala Jurčíková.

    

   • Odpověď byla upravena před 2 měsíci a 3 týdny uživatelem definitiondefinition.
   • Odpověď byla upravena před 2 měsíci a 3 týdny uživatelem definitiondefinition.
   Odpovědět
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
Odpověď na: Co mohu napsat do inzerátu na pronájem

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?