Čísla občanského průkazu

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel MilanMkujbcmku03375 a poslední změna proběhla před 1 rokem.
 • Vytvořil
  Téma
 • #23735 Odpovědět
  Marie P.
  Host

  Dobrý den, na presenční listinu SVJ při volbě nového výboru a změně stanov jsme uvedli čísla OP vlastníků. Je to v rozporu s legislativou?

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #23738
   Pavel Pavel
   Účastník

   Marie,

   u nás čísla OP nepotřebujeme a tak je neevidujeme.

   Domnívám se, že shromažďování čísel OP je v rozporu s čl. 6/1 GDPR.

   Pokud snad potřebujete rozlišit 2 osoby stejného jména a příjmení, tak je rozlište např. číslem jednotky či ročníkem narození nebo jinak.

   Hezký den!

   Odpovědět
  • #23898
   MilanMkujbc Milan Kukla
   Host

   U nás máme takový případ, že členy SVJ jsou otec a syn stejného jména i příjmení, každý vlastní s manželkou v rámci SJM byt. Problém jsme vyřešili po konzultaci na ÚOOÚ tak, že v evidenci členů máme uvedena data narození, na prezenční listině pouze číslo bytu a váhu hlasu (která je, jen tak mimochodně, úplně stejná) – ve stanovách máme vyjmenovány údaje o členovi, která jsou v evidenci členů SVJ, čímž se zamezí problémům s GDPR. Na čísla OP ani rodná čísla si nehrajeme.

   Odpovědět
  • #23916
    25Malý
   Host

   Pane Kuklo, podívejte se, jak osoby se stejným příjmením, jménem a bydlištěm rozlišuje katastr. Pokud tam jsou 2 osoby stejného jména bez dalšího rozlišení, pak si je musíte na prezenční listině sami vhodně a nezaměnitelně rozlišit. Prezenční listina je důležitý doklad a mělo by z ní být poznat, kdo je a kdo není na schůzi. I když ve vašem případě bude stačit amerikánské jr. a sn., nebo aspoň česky ml. a st.

   Odpovědět
  • #23942
    Bára
   Host

   Řešíme něco podobného. Moc díky za vlákno. Budu sledovat.

   Odpovědět
  • #23953
   MilanMkujbc mku03375
   Host

   Údaje v katastru nemovitostí, které jsou veřejně přístupné, v tomto případě moc nepomohou, proto jsem uvedl, že rozlišení máme v evidenci členů SVJ a na prezenční listině je již jen jméno, příjmení, číslo bytu a váha hlasu. Vaše poznámka o jr., sr., ml a st. se mi moc nelíbí, ale je to Váš způsob uvažování a vyjadřování. Myslel jsem, že chceme v diskusi na toto téma pomoci a ne druhého shazovat.

   Odpovědět
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
Odpověď na: Čísla občanského průkazu

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?