Advokátní služby

 • This topic has 6 reakcí, 1 voice, and was last updated před 5 měsíci by Michal Čermák.
 • Začal
  Téma
 • #4574 Reakce
  Pet
  Guest

  Hezký den,

  chtěla jsem se zeptat na jednu věc. Máme v domě neplatiče a neustále platíme advokáta, nechce se mi donekonečna platit takové částky za někoho, kdo se nám ještě s dluhy vysmívá. Jak se lze bránit? Advokát není zrovna levná záležitost. Už odmítám něco takového doplácet, jak k tomu přijdu?

  Jsem s pozdravem

  Petra

Zobrazujeme 3 reakce
 • Author
  Reakce
  • #4582
   Pavel Pavel
   Participant

   Petro,

   tuzemský právní systém více ochraňuje dlužníky než věřitele. S tím toho mnoho nenaděláte.

   Členy výboru stíhá § 159 NOZ a tak se jim nedivím, když si na vymáhání pohledávky najmou advokáta. Máte lepší řešení?

   Pokud se pohledávka vymůže, tak by dlužník měl uhradit i náklady na advokáta.

   Hezký den!

    

   Reakce
   • #4583
     pepe
    Guest

    Tak jako slohová práce dobrý a teď bych ještě čekal konkrétní odpověď na dotaz Petry “Jak se lze bránit”. Sám asi Pavle moc dobře víš, že dlužníci v SVJ jsou vleklý problém jehož řešení je “běh na dlouhou trať” a řešit to na nějakém fóru je to poslední co bych udělal. Takže tvůj příspěvek má pro Petru přínos “0”, slovy nula! A Petře bych doporučil aby spíš kontaktovala dotyčného advokáta, kterého si platí!

    Reakce
  • #4928
    Patrik
   Guest

   Podívejte se na vaši smlouvu se správcovskou firmou. U nás máme základní právní služby v balíčku jejich služeb, myslím, že navíc platíme jenom předžalobní výzvy. Jinak souhlasím, že zátěž dlužníka se pro SVJ násobí.

   Reakce
  • #8895
    Simona
   Guest

   Já osobně pronajímám byt v Praze a prevenci proti dlužníkům jsem vyřešila díky [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte, která dělá i tzv. profi pronájem. Tato jejich služba znamená to, že oni se o vše postarají, včetně výběru nájemníků, smluv, atd. A já jim platím za to menší poplatek, ale především mám klid. Cokoliv je třeba řešit, řeší nájemníci s tou realitkou. Nevím přesně jak jinde, ale v Praze je to s advokáty nelehké. Jsou hodně časově vytížení a když už si čas na vás udělají, tak si ho nechají moc hezky zaplatit. Já to chápu, ale je to zbytečné prodražování. Pokud člověk má štěstí a spolupracuje se [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte, jako já, tak ušetří nejen peníze, ale především nervy a čas. Nejsem si jistá, zda by řešení, které využívám já, bylo vhodnou prevencí proti dlužníkům i v případě SVJ, ale ta [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte určitě poradí. Mě tedy hodně pomohli. Takže mohu doporučit tu jejich službu profi pronájem.

   Reakce
   • #8896
    Pavel Pavel
    Participant

    Simono,

    jako reklama na realitku dobrý.

    Ale dlužníci v SVJ jsou něco jiného, tam realitka nepomůže. SVJ dlužníkům nic nepronajímá, jen jim poskytuje služby a když dlužníci neplatí, tak jim služby přesto nadále musí poskytovat.

    Pomoci by mohla připravovaná novela NOZ 2020, kde má být v § 1184 nucený prodej bytu.

    Bohužel NOZ chrání dlužníky a v případě SVJ je velmi obtížné se dostat k inkasu pohledávky.

    Situaci pro SVJ ještě zkomplikuje novela insolvenčního zákona obsažená ve ST 71, která chronickým neplatičům poskytne další ochranu. Ale politická objednávka je mocná čarodějka.

    Hezký den!

    Reakce
  • #22165
    Michal Čermák
   Guest

   Dobrý den, pokusil bych v krátkosti dát do fora malou radu. Předně je nutno zjistit v jakém stavu se nachází “řízení” o dluhu, které řeší advokát. V zásadě je to rychlý proces, byť i to je relativní. Předpokládám, že advokát zažaloval daného dlužníka (nemá smysl se neustále s dlužníkem domlouvat apod., to můžete pouze jednou, jakmile se to ale opakuje, není prostor pro debaty) u soudu (okresního) a ten vám pohledávku přiznal- získáváte exekuční titul. Pak není nutno platit stále advokáta, ale naznačit mu, aby konal, popřípadě to můžete udělat sami, tj., aby byl podán návrh na výkon exekučního titulu – nejlépe prodejem jeho bytu. On se vám pak ten dlužník přestane smát. Naše SVJ mělo v minulosti něco podobného. Postupně získalo 6 exekučních titulů, ale nikdo se neměl k tomu, aby to dotáhl do konce, aby ty částky vymohl. A když už konečně na to došlo, tak byt byl prodán a dlužník zmizel.

   Reakce
Zobrazujeme 3 reakce
V reakci na: Advokátní služby

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Informace o vás:
Log in with your credentials

Forgot your details?