Advokátní služby

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Pavel Pavel a poslední změna proběhla před 9 měsíci.

 • Vytvořil
  Téma
 • #4574 odpověď

  Pet

  Hezký den,

  chtěla jsem se zeptat na jednu věc. Máme v domě neplatiče a neustále platíme advokáta, nechce se mi donekonečna platit takové částky za někoho, kdo se nám ještě s dluhy vysmívá. Jak se lze bránit? Advokát není zrovna levná záležitost. Už odmítám něco takového doplácet, jak k tomu přijdu?

  Jsem s pozdravem

  Petra

 • Autor
  Odpovědi
 • #4582
  Pavel Pavel 
  Účastník

  Petro,

  tuzemský právní systém více ochraňuje dlužníky než věřitele. S tím toho mnoho nenaděláte.

  Členy výboru stíhá § 159 NOZ a tak se jim nedivím, když si na vymáhání pohledávky najmou advokáta. Máte lepší řešení?

  Pokud se pohledávka vymůže, tak by dlužník měl uhradit i náklady na advokáta.

  Hezký den!

   

  odpověď
  • #4583
    pepe

   Tak jako slohová práce dobrý a teď bych ještě čekal konkrétní odpověď na dotaz Petry “Jak se lze bránit”. Sám asi Pavle moc dobře víš, že dlužníci v SVJ jsou vleklý problém jehož řešení je “běh na dlouhou trať” a řešit to na nějakém fóru je to poslední co bych udělal. Takže tvůj příspěvek má pro Petru přínos “0”, slovy nula! A Petře bych doporučil aby spíš kontaktovala dotyčného advokáta, kterého si platí!

   odpověď
 • #4928
   Patrik

  Podívejte se na vaši smlouvu se správcovskou firmou. U nás máme základní právní služby v balíčku jejich služeb, myslím, že navíc platíme jenom předžalobní výzvy. Jinak souhlasím, že zátěž dlužníka se pro SVJ násobí.

  odpověď
 • #8895
   Simona

  Já osobně pronajímám byt v Praze a prevenci proti dlužníkům jsem vyřešila díky [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte, která dělá i tzv. profi pronájem. Tato jejich služba znamená to, že oni se o vše postarají, včetně výběru nájemníků, smluv, atd. A já jim platím za to menší poplatek, ale především mám klid. Cokoliv je třeba řešit, řeší nájemníci s tou realitkou. Nevím přesně jak jinde, ale v Praze je to s advokáty nelehké. Jsou hodně časově vytížení a když už si čas na vás udělají, tak si ho nechají moc hezky zaplatit. Já to chápu, ale je to zbytečné prodražování. Pokud člověk má štěstí a spolupracuje se [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte, jako já, tak ušetří nejen peníze, ale především nervy a čas. Nejsem si jistá, zda by řešení, které využívám já, bylo vhodnou prevencí proti dlužníkům i v případě SVJ, ale ta [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte určitě poradí. Mě tedy hodně pomohli. Takže mohu doporučit tu jejich službu profi pronájem.

  odpověď
  • #8896
   Pavel Pavel 
   Účastník

   Simono,

   jako reklama na realitku dobrý.

   Ale dlužníci v SVJ jsou něco jiného, tam realitka nepomůže. SVJ dlužníkům nic nepronajímá, jen jim poskytuje služby a když dlužníci neplatí, tak jim služby přesto nadále musí poskytovat.

   Pomoci by mohla připravovaná novela NOZ 2020, kde má být v § 1184 nucený prodej bytu.

   Bohužel NOZ chrání dlužníky a v případě SVJ je velmi obtížné se dostat k inkasu pohledávky.

   Situaci pro SVJ ještě zkomplikuje novela insolvenčního zákona obsažená ve ST 71, která chronickým neplatičům poskytne další ochranu. Ale politická objednávka je mocná čarodějka.

   Hezký den!

   odpověď
Odpověď na: Advokátní služby

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?