Odpověď na: Jak odvolat předsedu SVJ

Úvod Fóra Všechny kategorie Správa domu Jak odvolat předsedu SVJ Odpověď na: Jak odvolat předsedu SVJ

#32225
Ladislav Laker
Host

V první řadě musíte odvrátit hrozbu dodavatele, že přeruší dodávku energie. Nevím proč zatajujete zda jde o elektřinu, plyn nebo tepelnou energii – ovšem přerušení dodávek kterékoliv z těchto komodit by mělo dopad na obyvatelnost všech bytů v domě.

V první řadě tedy doporučuji vybrat mezi sebou dlužnou částku a vyrovnat všechny dluhy u dodavatele, případně smluvit splátkový kalendář. Tím se odvrátí bezprostřední hrozba. Jednat jste ovšem měli už dávno, a to způsobem který zde popsal pan Čermák: Odvolat předsedu a zvolit předsedou jinou osobu, ihned změnit zápis statutára v rejstříku. SVJ se pak musí snažit vymoci na bývalém předsedovi dokumenty, účetní knihy a doklady SVJ, provede kontrolu hospodaření a začne vymáhat na bývalém předsedovi náhradu škody z neřádného hospodaření.

Není vyloučeno, že škoda bude ještě mnohem vyšší, než jen neuhrazené částky za energii. Budete se ještě divit a mlátit hlavou o zeď, až zjistíte jaké částky zmizely z účtu SVJ. Ale tím jste si vinni vy sami, vlastníci jednotek. Ponechali jste předsedu bez kontroly, nestarali jste se o to jak váš majetek spravuje a jak hospodaří s penězi.