Úvod › Fóra › Všechny kategorie › Legislativa › Funkční období výboru SVJ › Odpověď na: Funkční období výboru SVJ
30/11/2023 v 10:05
#31665
Host
Dobrý den,
pokud členům výboru skončilo funkční období, neznamená to automaticky ztrátu funkce statutárního orgánu. Uplynutím funkčního období tito členové výboru totiž stále tvoří statutární orgán, a to až do té doby, dokud nedojde k volbě nových členů, popř. nesloží funkci. Je potřeba se podívat do stanov, jakým způsobem končí funkce člena výboru, neboť právní předpisy nedávají jednoznačnou odpověď. Rovněž je potřeba vzít do úvahy i tzv. kooptaci, tj. náhrada členů do nejbližšího zasedání shromáždění.