Úvod › Fóra › Všechny kategorie › Správa domu › SVJ a BD › Odpověď na: SVJ a BD
Na portálsvj jsou takovéto názory
<span style=”color: #000000; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px;”>SVJ je mimořádně nezvládnutá právní forma spoluvlastnictví. Je zde velmi složité a komplikované provádět větší opravy nebo rekonstrukce Ještě větší problém – je prakticky nemožné se vypořádat s problematickými osobami. Družstvo má větší právní možnosti vypořádat se s dlužníky. </span><br style=”color: #000000; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px;” /><span style=”color: #000000; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px;”>Vzniku SVJ musí předcházet rozdělení domu na jednotky (Prohlášením vlastníka) – zavkladováním na KN se zvyšuje daň z nemovitých věcí.</span><br style=”color: #000000; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px;” /><span style=”color: #000000; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px;”>Nejhorší co může nastat je, že bude několik lidí vlastníky bytu a zbytek bude stále v družstvu.</span>