Odpověď na: Rozúčtování tepla – poloha bytu

Úvod Fóra Všechny kategorie Teplo a voda Rozúčtování tepla – poloha bytu Odpověď na: Rozúčtování tepla – poloha bytu

#30674
Dagmar
Host

Dobrý den, chtěla bych požádat o radu, jestli stále platí vyhláška, která říká, že při rozúčtování nákladů na teplo musí být zohledněna poloha bytu tak, aby náklady na vytápění bytů stejné velikosti byly stejné, srovnatelné, bez ohledu na jejich umístění v domě.

Také nikde nemůžu najít jestli existuje koeficient radiátoru, který používá firma, která v našem SVJ provádí rozúčtování nákladů, místo koeficientu polohy.

Podle tohoto způsobu rozúčtování potom vlastníci vnitřních bytů (45 m2) zaplatili 189 Kč/m2, vlastníci stejně velkých bytů okrajových zaplatili 270 Kč/m2 a vlastníci větších bytů (62 m2) uvnitř domu zaplatili 183 Kč/m2. Já jsem zaplatila 417 Kč/m2, protože mám byt částečně pod střechou, což nebylo zohledněno (tepelné mosty kolem celého bytu). Členové výboru ve vnitřních bytech 62 m2 zaplatili 176 Kč/m2.

Požádala jsem o posouzení správnosti ARTAV, a na to mi mi jejich zástupce sdělil, že je to v pořádku, a korunu tomu nasadil, když mi na dotaz jestli se nejedná o podvod ze strany výboru SVJ na vlastníky okrajových bytů doporučil, abych se nechala také zvolit do výboru SVJ. Děkuji za odpověď, protože si myslím, že to je podvod a to veliký. D.