Odpověď na: Obnovení nájmu na dobu určitou

Úvod Fóra Všechny kategorie Byt Obnovení nájmu na dobu určitou Odpověď na: Obnovení nájmu na dobu určitou

#30286
Vilma
Host
 1. Dobrý den,
 2. prosím o radu, mladí měli pronájem bytu ( s 2 měs. výpovědní lhůtou)  na rok ( do říjen 22)  s tím že ho “ zřejmě “ budou mít zájem o další rok prodloužit, pokud nenaleznou vhodný byt ke koupi ( ústně sdělili). Proto předeslali že budou hledat v průběhu byt ke koupi.Nikdo přece nemůže předvídat kdy bude mít možnost koupě vlastního bytu podle svých možností a představ.
 3. Vše hradí včas.
 4. Nyní se jim naskytla koupě bytu jaký si představovali a museli rychle jednat ( hypotéka, rezervace atd.)
 5. Smlouva o pronajmu již skončila  a dodatek nebyl dosud sepsán ( majitelka žije v zahraničí a plnou moc má sestra) , nechali je tam tedy předpokladem dalšího najmu zatím ústní dohodou …
 6. Mladí ale získali nabídku koupit vytoužený byt i lokalitu a aby o to nepřišli rychle řešili hypotéku a další.
 7. Výpověď napsali 5.12.22 ( ani nevím zda museli… vím že tam byli vlastně asi  “neoprávněně” ale majitelka se též neozvala a po uvedení důvodupro skončení pronájmu jim napsala že s tím nepočítala a budou muset zaplatit ještě 3 měsíce od dalšího měsíce po doručení?
 8. Velice Vám děkuji za odpověď , napsala že to není fér, že je tam nechala bez dodatku prodloužení, ale já myslím že je, protože oni to chtějí dodržet ty 2 měsíce a vše vyúčtování samozřejmě zaplatí a včas)
 9. ale
 10. mě přijde že ona sama nejednala k uzavření nové smlouvy a nyní chce částku do 3/23 .
 11. Je to nepříjemné pro obe strany, chápu. Moc děkuji za radu jak to spravedlivě vyřešit.