Úvod › Fóra › Všechny kategorie › Byt › Obnovení nájmu na dobu určitou › Odpověď na: Obnovení nájmu na dobu určitou
Silvie, vysvětluji to poosmé:
Neexistuje žadné “automatické prodloužení nájmu”. Nájem bude znovu ujednán na tutéž dobu, na jakou byl ujednán dříve, nejvýše ale na dobu dvou let; k ujednání dojde se zpětnou účinností ode dne následujícího po dni kdy nájem měl skončit.
Nejste nájemník !!!!!!! Nájem skončil. Užíváte byt neoprávněně. Nemáte práva nájemce bytu.
Proto v tomto okamžiku neexistuje žádná “tříměsíční výpovědní lhůta”. Ta by chránila pouze nájemce, který řádně užívá byt na základě platné a účinné nájemní smlouvy. Takovou osobou ovšem nejste. Stanete se řádným nájemcem teprve marným uplynutím tří měsíců ode dne kdy nájem měl skončit. Teprve pak budete opět v postavení nájemce a budete mít všechna práva nájemce podle zákona a podle původní nájemní smlouvy.