Odpověď na: Trvalé bydliště

Úvod Fóra Všechny kategorie Legislativa Trvalé bydliště Odpověď na: Trvalé bydliště

#29133
Ctirad
Host

Dobrý den,

magistrátní úřednice v Brně odmítla zřídit trvalý pobyt v bytě, který je v KÚ evidován jako tzv. “Ateliér” s poukazem na to, že se jedná o “nebytovou jednotku”, a proto nelze zřídit TP.

V zákoně 133/2000 Sb., §10 jsem našel tuto větu: “<span style=”color: #000000; font-family: Arial, Verdana, Tahoma, sans-serif; font-size: 13.3333px; text-align: justify;”>Občan může mít jen jedno místo trvalého pobytu, a to v objektu, který je podle zvláštního právního předpisu</span>[Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte<span style=”color: #000000; font-family: Arial, Verdana, Tahoma, sans-serif; font-size: 13.3333px; text-align: justify;”> označen číslem popisným nebo evidenčním, popřípadě orientačním číslem a který je určen pro bydlení, ubytování nebo individuální rekreaci (dále jen „objekt“).</span>”.

Z této věty mi vyplývá, že úřednice nemá pravdu a TP lze zřídit třeba i na chatě, pokud má ovšem chata číslo popisné, evidenční, popř. orientační. Ateliér sice dle KÚ není nemovitost určená k trvalému bydlení, ale to přece s adresou TP nijak nesouvisí. Anebo se pletu ? A navíc, “ubytování” je a Ateliéru možné! – viz citovaná věta. Můžete mi potvrdit, zdali mám pravdu a úřad je povinen zřídit TP i pro jednotku označenou jako “Ateliér” ?

Moc děkuji.

C.