Odpověď na: Vyúčtování za služby – správa domu

Úvod Fóra Všechny kategorie Správa domu Vyúčtování za služby – správa domu Odpověď na: Vyúčtování za služby – správa domu

#28863
Ladislav Laker
Host

Pan mku 03375 se mýlí ve všem, jak je jeho zvykem.

Náklady na správu domu zpravidla neschvaluje shromáždění. Bylo by to naprosto nefunkční a těžkopádné řešení. Neznám žádné SVJ v České republice, které by to mělo takto nesmyslně zařízeno. Všechny běžné náklady řeší a o nich rozhoduje přímo statutární orgán. Schválení shromážděním podléhají jedině větší akce nad určitý finanční limit (zpravidla 1000 Kč v průměru na jednotku).

Byl-li zvolen profesionální předseda, pak náklady na jeho odměny a zákonné odvody placené zaměstnavatelem  nejspíše nespadají pod náklady na správu domu. Jde o náklady na vlastní správu právnické osoby –  to je ta “třetí hromádka”, o které jsem se zmínil jinde.

Samozřejmě neplatí ani to, že by “… s výší nákladů měli být také seznámeni členové SVJ před vlastní volbou”. To je nějaká ničím nepodložená fantazie, která navíc tazatelku vůbec nezajímá.

Není pravda, že “náklady na správu jsou součástí vyúčtování služeb”. Naopak platí, že náklady na správu domu nemají naprosto nic společného s náklady na služby spojené s užíváním bytů.  Proto vyúčtování služeb nikdy neobsahuje nic o nákladech na správu.