Odpověď na: Zpětné navýšení nájmu u smlouvy na dobu určitou

Úvod Fóra Všechny kategorie Legislativa Zpětné navýšení nájmu u smlouvy na dobu určitou Odpověď na: Zpětné navýšení nájmu u smlouvy na dobu určitou

#28839
Tomáš
Host

Dobrý den, jedná se možná o nedorozumění mé formulace.
Tento dodatek o navýšení nájemného (obdržen včerejším dnem) je zatím podepsán pouze pronájímatelem. Dodatek jsem zatím nepodepsal a neodeslal pronajímateli. Jsde mi pouze o textaci, jestli je právně v pořádku a může se takto domáhat zpetného navýšení o míru inflace dle textace dodatku z předchozího příspěvku.

Pokud narážíte na větu níže, tak jsem se přepsal a žádný jiný dodatek jsem v průběhu nájmu neobdržel:
Nebo je upředňostňován dodatek ve smlouvě 3.1, že může navyšovat každý rok o míru inflace (vyhlášené ČSÚ) a tím pádem se mi nájemné automaticky navyšuje o mezirošní inflaci a mám tak automaticky bez vyzvání platit navýšený nájem od 1.1.? (Nehledě na dobu určitou a neurčitou?)

Myšleno tak, že v nájemní smlouvě si určuje právo na meziroční navýšení nájemného o míru inflace. Co jsem četl vyjádření některých právníků, kdybych měl smlouvu na dobu neurčitou a byla by v nájemní smlouvě textace, že má právo na meziroční zvýšení nájmu o míru inflace (vyhlášené ČSÚ), tak má nájemce automaticky od 1.1. platit zvýšený nájem, ale že je ze strany pronajímatel pouze slušnost na to upozornit nájemce – mám smlouvu na dobu určitou, tak by se na tuto textaci navýšení nemělo vztahovat? Smlouva mi končí v srpnu tohoto roku s možností prodloužení.

Nevím, jestli si rozumíme.

Děkuji.

Tomáš