Odpověď na: co musí předat odcházející předseda SVJ

Úvod Fóra Všechny kategorie Správa domu co musí předat odcházející předseda SVJ Odpověď na: co musí předat odcházející předseda SVJ

#28838
PavelPavel
Účastník

Smlouva o výkonu funkce je institut ze ZOK. I když není zakázáno ji použít i v SVJ, tak drtivá většina SVJ smlouvy o výkonu funkce nemá. A pak má problémy např. s předáním “úřadu” bývalého předsedy.

Výše uvedený seznam podle jakých předpisů je nutné vyrábět a uchovávat různé dokumenty je jen úvodem do složité problematiky.

Na pokyn EU, pod sankcí nečerpání dotací, vrchnost vymyslela, že v budoucnu SVJ (a ostatní neziskovky) čeká nová nesmyslná povinnost určovat “skutečné majitele” SVJ a vést o tom dokumentaci.

Nedávno jsem se dostal k informaci, že se údajně musí skladovat i dokumentace ke zrušenému výtahu a to po dobu 10 let od jeho zrušení. Neověřoval jsem to, ale je to tak hloupé, že je to asi pravda.

Povinnost něco archivovat nevyplývá jen ze zákonů. Může vyplynout i ze smlouvy. Např. některé dotační smlouvy mají ustanovení, že po dobu 10 let po poskytnutí dotace se musí uchovávat všechny doklady, které souvisí s dotací.

Na dalších povinnostech jistě pracuje horda státních úředníků, kterých jen v roce 2022 přibyde 7 000 kusů.

Hezký den!

Cookie Consent with Real Cookie Banner