Zpříjemněte si pobyt doma a potěšte svoji peněženku instalací tepelného čerpadla

Německo, kde jsou dnes tepelná čerpadla zdrojem energií č. 1, hlásí za loňský rok 40% nárůst instalací tepelných čerpadel. Informace o zvýšené poptávce po tomto zdroji tepla přichází i z dalších vyspělých zemí Evropy tak, jak tamní domácnosti využívají období omezeného pohybu k modernizaci svých nemovitostí.

Zájem o tepelná čerpadla roste v Evropě od roku 2012, objem loňských prodejů byl sice výjimečně vysoký, nehledejme za ním však nějaká spontánní jednání. Domácnosti v západní Evropě již dlouhodobě reagují na aktuální trendy v podobě:

  • omezování využívání neekologických kotlů na tuhá paliva,
  • plánovaný úplný zákaz využívání kotlů na zemní plyn,
  • motivace k využívání obnovitelných zdrojů energií skrze národní i regionální dotační programy,
  • snahy o zajištění si zdroje tepla, který není závislý na ceně a dostupnosti paliva.

Omezení pohybu v loňském roce „pouze“ vytvořilo příležitost zabývat se dlouho plánovanými modernizacemi nemovitostí. Data za Českou republiku a Slovensko nejsou zatím k dispozici, i zde však lze očekávat minimálně pokračování růstu či dokonce jeho zrychlení.

Využijte i vy období omezených možností cestování, nákupů apod. k vyřešení otázky, jak si na dlouhá léta zajistit levný, spolehlivý a ekologický zdroj tepla, který bude splňovat budoucí nároky na výkon či emise skleníkových plynů, viz zde

Jde to bez výrazných zásahů do nemovitosti a rodinného rozpočtu

Pořízení a instalace tepelného čerpadla zpravidla nevyžadují velké stavební úpravy, na pořízení tohoto zdroje tepla navíc můžete získat dotaci až 127 500 Kč, tj. jeho pořízení nemusí znamenat výrazný výdaj. Vaši „jedinou“ starostí tak bude výběr dodavatele tepelného čerpadla, který:

  • dokáže doporučit pro vás objektivně vhodné tepelné čerpadlo, ať už jde o výkon, nároky na prostor či funkčnost (např. schopnost fungovat jako klimatizace, ohřevu vody apod.),
  • kromě samotného prodeje umí zařídit i kvalitní instalaci a uvedení do provozu,
  • je schopen zajistit dostatečně kvalitní a rychlý servis.
Čtěte také:  Infrasaunu můžete mít i v panelákovém bytě

Rámcovou představu o tom, který typ tepelného čerpadla je vhodný pro vaši nemovitost, výhody jednotlivých typů čerpadel a zkušenosti stávajících majitelů s provozem tohoto zdroje tepla najdete na internetových stránkách společnosti IVT Tepelná čerpadla s.r.o.

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner