Znáte nový trend urban jungle? Poradíme, jak si podle něj zařídit domácnost

Urban jungle je trend, který postihl nejen bytové interiéry, ale i celá města, jako je například Singapur. Pokud ale zrovna nežijete v Singapuru, nemáte domek se zahradou a už vás unavuje šeď města, může být tento styl přímo pro vás.

Urban jungle jako řešení nedostatku venkovních prostor

Bydlení v bytových domech má několik výhod, ale přináší také několik nevýhod. Jednou z nevýhod je nedostatek venkovních prostor. Ve snaze poskytnout řešení tohoto problému vznikl styl Urban jungle neboli městská džungle a je to jedna z možností, jak si do svého bytu přivést zeleň.

Nechcete velké změny?

Urban jungle není jen o vyplnění interiéru květinami, ačkoli je to samozřejmě hlavní podstatou. Využíváním zeleně máme na mysli nejen rostliny, ale i tapety s botanickým potiskem, rámované plakáty exotických rostlin nebo doplňky, jako jsou polštářky, lampy, přehozy nebo koberce s přírodním vzorem.

Pro výběr materiálů se snažíme držet dřeva, korku, ratanu nebo tkaniny. Méně časté jsou kovové a skleněné prvky, nicméně i ty  můžeme vhodně zakomponovat. Krásný kontrast může vytvořit i tmavý nábytek.

Jaké rostliny jsou vhodné?

Kombinovat lze různé rostliny. Mezi ty nejčastější patří kaktusy, sukulenty, monstery, citrusy, fíkusy, juky a podobně. Své významné místo mají popínavé rostliny jako hedera helix, mučenka nebo šplhavice.
V kuchyni své místo najdou bylinky.

Vysoké stropy

Pokud žijete v bytě s vysokými stropy, můžete je využít pro zavěšení květináčů. Ušetříte tak prostory na parapetech a vyplníte příjemně volný prostor. Květina dostane také více světla.
Trendem posledních let jsou kokedama, která ani květináč nepotřebuje. K zavěšení rostli se také nyní hojně využívá makramé – dekorace vzniklá drháním.

Originálně

Namísto klasických květináčů můžete využít staré kávové hrnečky k vysazení malých kaktusů a sukulentů. Větší květiny můžete zasadit do starých hrnců a plecháčků. Získáte tak další využití pro starší nádobí, které by se normálně vyhodilo a ve stejný čas originální řešení pro zasazení vašich květin. Tomuto využití se říká upcyklace a zakomponovat můžete i další nádoby, např. spodní části PET lahví, dózy od potravin nebo plechovky.

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?