Zkontrolujte, co se skrývá pod slupkou vaší domácnosti

Staré domy mají své nezaměnitelné kouzlo. Když se rozhodnete pro rekonstrukci, čeká na vás problém navíc. Nevíte totiž, v jakém stavu se nachází rozvody ve zdi. Ať už se jedná o rozvody elektriky, vody, nebo tepla, měli byste je nechat prověřit.

Problémy s rozvody elektra

Hliníkové rozvody už dávno nepatří mezi bezpečné a měli byste je vyměnit za měděné. Hliníkové totiž křehnou a můžou snadno způsobit požár. Stejně tak je nebezpečné mít přetížené zásuvky. Ještě před 30 lety totiž stavitelé nepočítali s tím, že každý bude mít doma myčku, mikrovlnku, rychlovarnou konvici a kdo ví jaké spotřebiče. I z tohoto důvodu by měly být rozvody prověřené.

Rozvody vody

Nové rozvody vody sice můžete zvládnout i sami, ale skrývají mnoho úskalí. Musíte neustále myslet na to, aby byl zachován spád vody. A u toalety by měl být vyšší než jinde. Navíc bývá problém se ve všech trubkách, odbočkách a kolínkách vyznat. Vše se také musí zafixovat kvalitním přípravkem.

Jak poznat odborníka

Kromě délky existence firmy, nebo živnostenského listu, byste se měli podívat na výčet služeb, které odborník nabízí. Výměna původních rozvodů by neměla být jedinou službou. Ověřte si, zda plánují v nových rozvodech zapojit protipožární ucpávky. Abyste přítomnost řemeslníka téměř nepoznali, měla by firma zařídit také závěrečné zednické práce.

Kde sehnat odborníka

Zadejte si poptávku na Poptávej.cz. Pro vás jako poptávajícího je to zcela zadarmo, nezávazné a získáte za krátkou chvíli přehled o tržních nabídkách. V poptávkovém formuláři do poptávky popíšete, co potřebujete provést. Uvedete lokalitu, aby se vám ozývali primárně řemeslníci z okolí. Po odeslání se můžete těšit na nabídky na míru přímo do vašeho emailu. Vyberete si tu nejlepší a detaily už domluvíte s vybraným dodavatelem.

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?