Zařizujete dům či byt a chcete se obklopit přírodou? Ukážeme vám, jaké výhody bude pro vás mít masivní dřevo

Návrat k přírodě je v poslední době velmi často skloňovaným tématem. A nejrůznější nature materiály se tak na nás díky tomu dívají doslova zpoza každého rohu. Všem jim však stále vévodí neotřesitelná klasika – masivní dřevo.

Benefity pro zdraví jako první a hlavní kritérium

Ještě donedávna si nábytek z masivu pořizovali většinou jen lidé, kteří měli k přírodě nebo ekologii velmi silný vztah. Všem ostatním připadala investice do něj zkrátka příliš vysoká. Dnes však tento materiál nachází příznivců mnohem, ale mnohem více. Souvisí to s tím, že se více začínáme zajímat o své zdraví a jedním dechem také o to, co by mu potenciálně mohlo uškodit.

Masiv je čisté dřevo. Jde o ten nejčistší materiál, který lze pro výrobu čehokoliv použít. Nikdy se z něj neuvolňují žádné nepříjemné látky (lepidla, ředidla či formaldehydy, jež jsou v dřevotřískových deskách běžně přítomny) a své okolí navíc potěší i lehkou vůní. Navíc jde o materiál prověřený generacemi. A nemusí jít jen o nábytek. Ve hře jsou i nejrůznější sošky, poličky nebo třeba ozdobné kryty, do nichž lze schovat opravdu vše – od vestavěné trouby až po elektroměrový rozvaděč.

Příznivá cena – pokud berete v úvahu dlouhodobý horizont

Ano, opravdu i tohle o nábytku z masivního dřeva platí. Klidně ho berte jako dlouhodobou investici do svého bydlení. Během těch let, kdy vám bude masiv bez chyby sloužit, byste totiž museli běžný nábytek vyměnit už několikrát. A to by se vám nakonec prodražilo mnohem více než šikovný nákup kvalitního kusu na samém počátku. Navíc lze dnes na internetu najít výhodné slevové kupóny, díky nimž si můžete své oblíbené kousky pořídit ještě o něco levněji.

Dřevo je prostě dřevo

Výrobci předmětů z lamina lákají spotřebitele na pestrou paletu barev a provedení. Ovšem vždy jde pouze o imitaci, i když leckdy poměrně zdařilou. Skutečné dřevo si však na nic nehraje. Je krásné samo o sobě. Navíc je živé, stále pracuje. Je-li ve vašem bytě vlhko (třeba během deštivého léta), nasaje ho do sebe, aby ho o pár týdnů později opět vydalo – a to ve chvíli, kdy zapnete topení. Přispívá tak k příznivému mikroklimatu u vás doma. A to je opravdu cenný benefit, jež nelze žádným moderním materiálem ani technologií nahradit.

Čtěte také:  Jak vybrat krbová kamna
Zdroj: Shutterstock.com

Produkty ze dřeva jsou po všech stránkách originální

A co je ještě lepší, toto vybavení nepodléhá trendům. Dřevo je zkrátka dřevem. Dnes – i za 50 let. A vždycky bylo. Je přírodní, originální a po všech stránkách krásné. Každý suk, každá textura dřeva dodává vašemu bydlení svůj díl osobitosti, jež vydrží.

Dlouhá životnost

Pokud porovnáme toto vybavení bytu nebo domu s výrobky z lamina, pak nás potěší především jeho značná odolnost. Tradiční stolařské technologie zaručují kvalitu i pevnost. Podle odborných studií pak takový nábytek vydrží i desetkrát déle než ten obyčejný. Nerozviklá se, ani neztratí svou integritu.

Povrch lze snadno upravit podle aktuálních potřeb

I když je dřevo velmi odolné, neznamená to, že k jeho poškození nemůže dojít. Ale každý vryp či skvrnu lze velmi snadno vyřešit, a to za pomoci vhodné úpravy povrchu. Mechanická poškození obvykle stačí lehce zbrousit a vaše komoda, židle či skříň budou zase vypadat jako nové. Snadno ho opravíte u vás doma (není tedy třeba kompletní výměna jednoho kusu, jak to bývá u nábytku z lamina).

A chcete-li změnit vzhled nábytku, jednoduše použijete odpovídající odstín mořidla nebo přírodní vosk. Jde o úpravy, které zvládne úplně každý. A jako bonus se pohybují i ve značně příznivé cenové hladině.

1 komentář u „Zařizujete dům či byt a chcete se obklopit přírodou? Ukážeme vám, jaké výhody bude pro vás mít masivní dřevo“

  1. Naprostý souhlas, dřevo ničím nenahradíte. Osobně doporučuji Sibiřský Modřín. Používá se v exteriéru, ale osvědčil se nám i v interiéru jako obklady.

    Odpovědět

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner