Využíváte už srovnávače cen pro ceny energií? Ušetřit můžete tisíce

Srovnávače cen se už po většinu z nás staly běžnou součástí ekonomického myšlení. Kromě porovnávání výhodnosti u internetového nakupování nebo srovnávačů pojištění, jsou nově masivně využívány specializované srovnávače k porovnání cen elektřiny a plynu. Ušetřit tak můžete i tisíce korun měsíčně.

Sofistikované srovnávače nabízí více služeb, než jen porovnání ceny

Pro složitější produkty typu porovnávání cen elektřiny a plynu, slouží specializované srovnávače, které využívají moderní technologie. Jejich databáze nabízejí přehled o trhu a vy si tak může vybrat z široké nabídky. S finálním výběrem pak pomohou nezávislí specialisté. Zkontrolují stávající smlouvu například na odběr elektřiny, porovnají cenu a další podmínky s konkurenčními nabídkami a dokážou nabídnout komplexní řešení. Umějí pomoci i s přepisem energií, včas upozorní, kdy končí smlouva, nebo na jaký bonus k pojistce je nárok. A to vše zdarma.

„Celkový počet zákazníků, kteří srovnávají nabídky dodavatelů elektřiny a plynu rok od roku roste. Nejvíce tomu pomohl krach skupiny Bohemia Energy, kterou následovalo několik dalších menších dodavatelů a donutili tak opravdu velké množství domácností, aby se začaly své energetické situaci aktivně věnovat,“ říká Petr Novák, CEO Kalkulátor.cz.

V roce 2022 rostla poptávka po srovnávání cen energií o 25 %, trend pokračuje i nadále

Zajímavý zde byl rekordní růst klientů, kteří srovnávají a mění dodavatele pomocí internetu poprvé, protože zdražování postihlo všechny skupiny, včetně těch, kdo dříve vše řešili na pobočkách či po telefonu. Tento trend pak pokračoval i v roce 2023, kdy na konci roku tomuto růstu pomohlo i velké zdražení distribučních poplatků v průměru o 68 %. Tato situace rozpoutala diskusi, díky níž se do vyhledávání a srovnávání zapojili i ti, co dříve on-line služby odmítali používat.

Využitím srovnávačů služeb můžeme ušetřit i více než 15 tisíc korun ročně

Výše úspor je jistě dostatečným důvodem k tomu, aby se taková aktivita stala nedílnou součástí péče o domácí finance. Pokud tedy chcete zlepšit svou finanční situaci a zároveň si ušetřit čas a námahu, zkuste využít srovnávače služeb. Je to snadné, rychlé, bezpečné a zdarma.

Napsat komentář