Venku je zima. I malé změny pomohou zútulnit a proteplit váš interiér

K tomu, abychom se doma cítili v zimním období co nejlépe, dopomůže i snadná úprava interiéru. Jaké dekorace patří mezi ty nejútulnější a které vnesou do našeho domova pocit tepla?

Záclony, závěsy, koberce, přehozy či dekorační polštáře

Nejrůznější textilie dovedou místnost zútulnit, zateplit ale klidně i provzdušnit a opticky zvětšit. A přestože se fantazii meze nekladou, vždy je lepší ladit tyto textilie do podobných či stejných vzorů. Jste-li navíc zdatní se šicím strojem, nic vám nebrání si například ušít potahy na polštářky a závěsy ze stejné látky.

Pomozte si barvami

Hlavním a rozhodujícím faktorem by měla být velikost interiéru a to, kolik přírodního světla vám do něj zvenku jde. Malé a tmavé byty si zaslouží světlé bary, od bílé přes champagne až po světle hnědou. Naopak byty velké a vzdušné klidně unesou i tmavé barvy, jako je modrá či červená. Samostatnou kapitolou jsou poté koberce či běhouny, které vždy vybírejte s ohledem na velikost a rozmístění nábytku v místnosti.

Důležitou roli sehraje správné osvětlení

Opticky místnost zateplí i dostatek teplého, tedy žlutého světla. Jak ale vybírat svítidla do jednotlivých místností? Vždy držte světla v podobném dekoru a berte v potaz i zbytek výzdoby. Například industriálním interiérům budou slušet světla kovová v barvě mědi či černé. V interiérech ve skandinávském stylu se zas budou krásně vyjímat světla dřevěná. Co je však také důležité, je následný výběr barvy žárovek. Zatímco chladná barva povzbuzuje k akci a zvyšuje koncentraci, teplá barva vybízí k relaxaci, uklidňuje, uvolňuje a vytváří pohodovou atmosféru. Disponujete-li velkým prostorem, můžete pomocí světel místnost i opticky rozdělit. Kromě centrálních svítidel tak vybírejte i světla dodatečná. Mohou to být nástěnná světla s menším dosahem nebo lampičky, které byt samy o sobě zútulní. Pocitu útulnosti vám pomohou dosáhnout i obyčejné svíčky, které si navíc můžete doma zkusit vyrobit. Není to nic těžkého a budete k tomu potřebovat jen pár věcí, které najdete například v e-shopu prodejen pro kreativce Idea Creative a v mnoha dalších. Spojíte tak příjemné s užitečným.

0 Comments

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?