Venkovní nebo vnitřní?

Řeč bude tentokrát o žaluziích. Že je to jedno? Vězte, že není. Venkovní žaluzie je ideální instalovat rovnou při výstavbě, kdy je možné žaluzie nainstalovat pod omítku, ale i pokud se pro ně rozhodnete později, není problém.

Venkovní žaluzie mají obrovskou výhodu. Kromě stínění či zatemnění totiž dokážou krásně izolovat sluneční paprsky. V létě tak díky nim nebudete mít rozpálené sklo a v bytě bude mnohem příjemnější klima.

Vnitřní žaluzie jsou pak ideální, pokud chcete opravdu jen zastínění či zatemnění. Obvykle se dají o trochu lépe udržovat a čistit, než ty venkovní, které jsou více vystaveny nečistotám a někdy mohou být i hůře dostupné pro údržbu než ty vnitřní. Také obvykle znamenají menší finanční zátěž a montáž bývá jednodušší.

Obojí žaluzie pak pořídíte na míru a v rozličných barvách i materiálech. U venkovních se určitě nemusíte bát nepřízně počasí, materiály jsou odolné a opravdu vydrží. Navíc u obou typů žaluzií lze využít moderních technologií a není tak problém mít jejich ovládání např.v mobilním telefonu. Některé venkovní žaluzie lze opatřit i senzory a při větru se pak samy vytáhnou. Díky technologiím a dálkovým ovládáním pak můžete žaluzie ovládat i z dovolené a simulovat tak přítomnost, coby určitou ochranu před zloději.

Uz víte, které žaluzie zvítězí u vás? Pokud hledáte osvědčeného dodavatele, zkuste využít systému poptávky.

Na Poptávej.cz si velmi komfortně zadáte poptávku a zcela bez závazků a zdarma ji odešlete. Poptávka se pak dostane k osvědčeným dodavatelům a řemeslníkům a vy již jen čekáte na nabídky, z nichž můžete v klidu domova vybírat. I proto je vhodné poptávku doplnit co nejlepším popisem, případně i plánkem, fotografiemi či rozměry, aby výsledná nabídka byla pro vás co nejvíce na míru. Uvidíte, že žaluzie povýší vaše bydlení na zcela jinou úroveň.

1 komentář u „Venkovní nebo vnitřní?“

  1. Za mě jsou rozhodně venkovní žaluzie dobrá investice. Úspora energie, odhlučnění, jen tedy už bych nešel do dřevěných. Aktuálně jsme spokojení s Waremou.

    Odpovědět

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner