Jak se starat o vánoční stromek

Začal prodej vánočních stromků a už tradičně je lze zakoupit i on-line. Abyste se ze stromečku mohli těšit co nejdéle, odborníci radí, jak jej správně skladovat, a jak o něj pečovat během celého svátečného období.

Skladování vánočního stromku

Lze jej koupit i měsíc před Vánoci, aleje nutné jej skladovat na chladném a tmavším místě. Ideální jsou sklepy nebo garáže. Aby neuschl a zůstal přirozené zelený, měl by stát ve vodě až po spodní větvičky. „Vánoční stromeček neumisťujte na slunce nebo do blízkosti topení. Během příprav na slavnostní chvíle mu zkraťte kmen o 2-5 cm, postavte jej a připevněte do stojanu se zásobníkem vody. Až pak odstraňte obalovou síť. Díky nádobě s ukazovatelem maximálního množství vody docílíte, že stromeček zůstane déle zelený a čerstvý,” radí David Benda ze společnosti Hornbach.

Pokud bydlíte v bytě bez sklepu či garáže, pořizujte stromek až několik dní před svátky. Obáváte se, že vám na jeho nákup nezbyde čas? Využijte koupi stromečku on-line s doručením domů. „V klidu domova lze zakoupit vánoční stromek, jež vám zároveň doručíme. Odpadne vám starost se složitou přepravou a ušetříte tak čas i námahu.”

Kam vyhodit vánoční stromek

Už při přípravě vánočního stromku je ideální pamatovat na dobu, kdy jej budete z interiéru odstraňovat. Ideální je neumisťovat vánoční stromek na koberec, usnadníte si tak úklid spojený s jeho manipulací. V případě, že nemáte jinou možnost, dejte pod něj podložku, deku či vánoční papír. Sundejte z něj všechny ozdoby a svíčky, pozor i na háčky. Následně jej obalte třeba starým prostěradlem nebo něčím podobným, aby vám během přesunu neudělal zbytečný nepořádek.

Pokud máte kamna nebo krb, můžete stromeček nasekat na menší části a zatopit s ním. Ve městech jej lze většinou odložit vedle kontejnerů či košů. Městské části standardně a úklidová služba si s jeho odvozem a likvidací poradí.

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner