Trendy v bydlení pro jaro a léto 2019 jsou přírodní materiály, textury i retro

Na první pohled se vám možná bude zdát, že jsou letošní jarní a letní trendy v bydlení prazvláštní směsice, ale nenechte se zmást. Interiéry jsou líbivé a budete se v nich dobře cítit.

Sedmdesátky jsou zpět

Vybavujete si byt, ve kterém žili vaši rodiče, než jste přišli na svět? Jednoduché, přesné linie, paleta barev čítající šedou, hořčicově žlutou a zelenou, tapety s geometrickými tvary, to je přesně to pravé, co současné trendy žádají. Designéři ale v tomto případě radí střídmost. S výraznými prvky a doplňky ve stylu 70. let to nepřehánějte, jen tak budou moci náležitě vyniknout a dodají interiéru požadovaný styl.

Bez barev to nepůjde

„Barvám letos vládne medově hnědá s korálovou,” vysvětluje Iri Novak z časopisu Marianne Bydlení s tím, že zlatavé tóny si dobře rozumí s vínovou, smaragdovou nebo tmavě modrou: „Takže budou spokojeni i milovníci živějších barev, funguje ale také s pastely a zemitými tóny, což zase ocení klidnější povahy.”

I u vybavení bytu můžeme recyklovat

Samozřejmě třiďte i odpad, my ale máme na mysli recyklování bytového zařízení a doplňků, které máte doma už, a tak jejich půvab už vašemu pohledu tak nějak uniká. Často stačí nový potah pro sedačku, dvířka kuchyňských skříněk natřená na jinou barvu nebo nové závěsy či žaluzie na vašich oknech.

Letos rozhodně s texturou

Polštáře, deky, přehozy, zkrátka všechno, co může být háčkované, pletené nebo alespoň vyšívané. V kurzu je ale například i nábytek s výrazně členitým povrchem a ručně vyráběné doplňky, jejichž nedokonalost je jejich hlavní předností.

Minimalismus nade vše

Minimalismus není trendy, ten je stále in. Letos je ale v jeho případě kladen důraz na kombinaci s jinými styly. Jednoduchý minimalistický nábytek bude například dokonale fungovat se vzorovanými retro polštáři, nadýchaným glamour kobercem s třešničkou na dortu v podobě industriální měděné lampy. Také tady designéři přidávají jeden dobrý tip: Aby kouzlo kombinace stylů fungovalo opravdu na výbornou, držte se jedné barevné škály.

Čtěte také:  Jak skladovat jablka v bytě, aby dlouho vydržela

Hořčicová je módní barvou i pro interiér

Napadlo vás někdy sladit svůj obývací pokoj pouze do jedné barvy? Ačkoli to může znít trochu šíleně, v reálu to vypadá velmi dobře. A hořčicově žlutá je tím pravým odstínem. Představte si hořčicově žlutou zeď, před ní o odstín světlejší sedací soupravu s dekorativní polštáři v oranžové či béžové a konferenční stolek s dřevěnou deskou a zlatými nohami, to vše na šedém koberci.

Tip bytové designérky Melanie Archer z John Lewis & Partners: Drobné doplňky v hořčicové už nejsou tím pravým, letos byste rozhodně měli sáhnout po větším kusu nábytku v tomto odstínu.

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?