Styl interiéru dodá bytový textil podle aktuálních trendů

Domov jako oáza klidu, návrat k přírodě a ekologii či k nostalgii starých časů, ale i hravost a elektrizující barvy. Bytový textil má v našich domovech vždy nezastupitelné místo. Pro letošní jaro jsou trendy opravdu nepřehlédnutelné.

Hlavní slovo má inspirace přírodou

Pro jarní kolekce se světoví návrháři nechali inspirovat přírodou a přírodními barvami. Pohrávají si s výraznými motivy květin a s jasnými i tlumenými odstíny modré, zelené i žluté.

Prim hraje kvalita materiálů

Více než na striktní diktát vzorů a barev se trendy zaměřují na trvanlivost a funkčnost materiálů, které nejenom zkrášlí interiér, ale budou sloužit řadu let, což vnímají jako přínos pro ekologii a budoucnost. V bytovém textilu proto zažívá renesanci damašek – látka utkaná z nejjemnějších česaných přízí, kterou pro svou jemnost můžeme zaměnit s hedvábím. „Oproti němu je však vytrvalec, damaškové povlečení a ubrusy vám jako nové vydrží přes dvacet let, zároveň vytváří v interiéru pocit luxusu a výjimečnosti,“ říká Hana Šrůtková z české textilky VEBA.

Nostalgie krásných časů – historie v novém stylu

Na letošním veletrhu Heimtextil, který každoročně představuje světové trendy v bydlení a designu pro následující období, nechyběl ani další trend s názvem Embrace indulgence – nostalgie krásných časů. Při vytváření nových kolekcí se návrháři inspirovali úspěšným designem z dvacátého století. Jednoduchý čistý styl s barevnými solitéry vytváří pocit příjemného a útulného interiéru. Opět používají vysoce kvalitní materiály a prvky dekorativního umění, což je podle nich vize luxusu v moderním pojetí.

Log in with your credentials

Forgot your details?