Rekonstrukce? Vyměňte i vchodové dveře do bytu

Chystáte se rekonstruovat? Skvěle, tak nezapomeňte vyměnit i vchodové dveře do bytu. V bytovém domě se totiž jedná o jediné slabé místo, kudy k vám můžou přijít nevítaní návštěvníci. Proto raději nezkoušejte své štěstí a co nejdříve si pořiďte bezpečnostní dveře, které vás ochrání před lupiči. Jak správně vybrat a kdy je vyměnit? Dočtete se v našem článku.

Správný výběr dělá polovinu výsledku

Pořídit si vchodové dveře do bytu je investice, která se vyplatí. Alespoň pokud vyberete ty správné. V nejlepším případě zvolíte takové dveře, které mají 3 důležité funkce. Jsou bezpečnostní, protipožární a protihlukové.

1

Jakmile máte funkce vyřešeny, zaměřte se na vzhled. Vchodové dveře do bytu s kukátkem by totiž měly zapadnout do vašeho interiéru a sladit se s nábytkem v chodbě. Na trhu je naštěstí na výběr spousta druhů dřevěných dekorů i konkrétních barev.

Načasování je klíčové

Dveře ideálně zasazujte až po dokončení hrubých prací při rekonstrukci. Jinak by mohlo dojít k jejich poškození, což určitě nechcete. Je proto lepší počkat, až budou všechny bourací a zdící práce hotové.

Vchodové dveře do panelového bytu ale můžete usadit před konečnými úpravami interiéru, třeba před malováním. Jsou totiž opatřeny ochrannou fólií, kterou můžete strhnout až v momentě, kdy je byt zrekonstruovaný.

2

Montáž je rychlá a pečlivá

Pokud chcete mít jistotu, že budou nové dveře fungovat na 100 %, nechte jejich výměnu na odbornících. Jinak totiž hrozí, že budou špatně zasazeny do pantů, což sníží jejich životnost i funkčnost. Objednejte si tedy raději vchodové dveře do bytu s montáží.

Samotné kotvení je prováděno pomocí rámových hmoždinek, které zvýší pevnost zárubně. Při zasazení dveří bývá použit rychletvrdnoucí beton, který může být omítnut už po dvou hodinách. Celá výměna vchodových dveří do bytu tak nezabere déle než 7 hodin, a to včetně úklidu.

Napsat komentář