Proměna kuchyně odstranila všechny kompromisy

Představa bezchybné kuchyně může být hodně vzdálená realitě. Často se uchylujeme i ke kompromisům, které se zpočátku zdají jako dobré řešení. Problémem je, že se často stanou řešením trvalým. Pojďte se podívat na jednu konkrétní realizaci. Co z kuchyně dokážou vyčarovat šikovní designéři?

Současná kuchyně není praktická ani příliš hezká

Na vybavení a styl kuchyně jsou dnes kladeny vysoké požadavky. Majitelku kuchyně Lucii ale její zdravotní stav a další okolnosti donutily ze svých představ hodně slevit. O představě kuchyně měla jasnou představu, ta ale zůstala nedokončená.

Kuchyňské skříňky jsou v každé kuchyni základním úložným prostorem a také jediným kusem “nábytku”, který v kuchyni je. Proto na sebe vždy přitahují pozornost příchozích. Tady zůstal rozpracovaný koncept na poloviční cestě. Místo dvířek jsou všude záclonky. Do otevřených polic se práší a špatně se udržuje pořádek a čistota. A nevypadá to ani hezky. Kuchyně opravdu potřebuje zásadní úpravy.

Jak by nová kuchyně měla vypadat?

Lucie má ráda venkovský, rustikální styl. Miluje barvy. Jako milovnici kávy by ji také potěšil kávovar. Novou podobu kuchyně se rozhodla svěřit profesionálům a ráda si od nich nechá poradit.

A jak se na tuto výzvu dívají designéři Kamila Douděrová a František Kobližka z pořadu Jak se staví sen, kteří se realizace ujali?

V rámci dispoziční změny kuchyně designéři navrhli velký varný ostrůvek. Spolu se závěsnou digestoří se stal dominantní prvkem místnosti, současně vymezujícím jednotlivé funkční zóny prostoru.

Oblouk mezi kuchyní a obývacím pokojem zvýraznili obložením umělým kamenem. Možná je odvážné namalování původních masivních dřevěných dveří namodro, ale v celkovém kontextu interiéru se to ukázalo jako dobrá volba.

Výsledkem je svěží kombinace barev a respektování venkovského stylu s použitím přírodních materiálů, jako je dřevo, kámen. V proměně se nebouralo, nepropojovalo, naopak se zvýrazňoval kamenným obkladem obloukový průchod mezi místnostmi. Z kuchyně je krásný výhled, což designéry inspirovalo a pod strop navrhli novou trámovou konstrukci, připomínající venkovní terasu. Trámky využili pro pnutí rostlin a osvětlení.

Čtěte také:  Jak pečovat o rostliny na balkónech v letních vedrech

Venkovský styl styl kuchyně si překvapivě dobře rozumí s moderními prvky

Styl kuchyně je jednoznačně venkovský, ovšem s moderními prvky černé pracovní desky nebo zastínění oken výraznými římskými roletami a závěsy s rostlinným motivem. Do kuchyně před okno designéři navrhli snídaňový stolek z ratanu v tyrkysové barvě. Hlavní jídelní stůl pro osm a více lidí přemístili před krb, kde byl doteď prostor využíván jen jako průchod do kuchyně.

Log in with your credentials

Forgot your details?