Prodat bytový dům i s nájemníky? Jde to

Základní funkcí každého bytu je bydlení. Když k bydlení neslouží svému majiteli, je logické, že v bytě bydlí nájemníci. Pro majitele pak takový byt znamená příjem ve formě nájemného. Pokud má bytový dům jednoho majitele, mívá také své obyvatele v podobě nájemníků. Stále však jde o majetek, který se dá prodat. Prodej bytu či přímo bytového domu s nájemníky je běžnou praxí, ačkoliv má svá specifika.

Nemovitost jako investice

Realitní trh je pestrý, poptávka a nabídka nabývá mnoha rozličných podob. Zvláště v době silných inflačních tlaků lidé v nemovitostech hledají i bezpečný způsob uložení peněz. Zájem o tzv. investiční nemovitosti je proto v dnešní době enormní. Platí to jak pro komerční nemovitosti, tak pro byty a bytové domy určené k pronájmu.

Prodat bytový dům s nájemníky je pochopitelně složitější než prodat samostatný byt, už jenom proto, že potenciálních kupujících nebude tolik. Přesto stále existují investoři se zájmem o bytové domy, úspěšný prodej zaručí primárně ti, kteří mají dostatek vlastního kapitálu. Nejenže mohou nabídnout férovou cenu a rychlou platbu, ale také jistotu, že nemovitost bude v dobrých rukou. Zajistí tak spokojenost i do budoucna, spokojenost původního vlastníka, ale i nájemníků.

Prodej s nájemníky

Podle občanského zákoníku přechází práva a povinnosti z nájmu na nového vlastníka. S uzavřením kupní smlouvy zůstávají v platnosti původní nájemní smlouvy. Změna vlastnictví není důvodem k výpovědi z nájmu, ačkoli může nový vlastník nájemníkům navrhnout různé změny nájemní smlouvy formou dodatku.

Přestože majitel není povinen nájemníky o prodeji nemovitosti informovat, je vhodné je se svými záměry seznámit. Slušné a férové jednání se vždy vyplatí. Spokojení dlouhodobí nájemníci mohou být nakonec při prodeji bytového domu i výhodou.

Prodáváte bytový dům?

Nájemníci nejsou problémem, stejně tak se však dá prodat i prázdný dům v neobyvatelném stavu. Pokud najdete solidního investora, dokáže zajistit také komplexní rekonstrukci a vdechnout do domu znovu život. O lukrativní nemovitosti s potenciálem, zejména v Praze, se dlouhodobě zajímá společnost PSN. Překážkou nejsou nájemníci, právní vady ani neuspokojivý technický stav nemovitosti. S tím vším si tým PSN poradí, díky vlastnímu kapitálu, týmu odborníků i letitým zkušenostem.

Čtěte také:  Máte nemovitost na prodej a hledáte vhodného investora?

Na rozdíl od jiných vytváří PSN dlouhodobě vlastní portfolio nemovitostí, o které se vzorně stará v duchu motta „Probouzíme domy k životu.“ Příště může probudit k životu třeba právě váš bytový dům. Prodáváte nemovitost? Kontaktujte akviziční tým PSN.

Zdroj: psnkupuje

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner