Proč pronajímat byt přes společnost Stálý nájem?

Pronájem bytu je spojený s celou řadou povinností. Musíte například sestavit inzerát a hledat vhodného nájemníka. Dále si musíte stanovit cenu pronájmu a starat se o stav bytu, kontrolovat nájemné, upomínkovat atd. To všechno zabere poměrně hodně času. Naštěstí existuje služba Stálý nájem, která všechny tyto úkoly vyřeší za vás nebo s řešením pomůže, a navíc platí nájem, i když v bytě nikdo nebydlí, nebo podnájemník neplatí.

Výhody plynoucí z pronájmu bytu či domu

Pronájem je v současné době nejlepším způsobem, jak využít byt, ve kterém momentálně nebydlíte, koupili jste jej na investici nebo získali formou dědictví. Jestliže získáte poctivého a bezproblémového nájemníka, můžete se těšit na pravidelný příjem, který vám pokryje například splátku hypotéky. Odborníci ze Stálého nájmu, si od vás byt pronajmou a vyberou nejvhodnějšího kandidáta do vašeho bytu.

V současné době, která příliš nepřeje vlastnímu bydlení, jelikož je poměrně složité dosáhnout na hypotéku, případně splácet horentní sumy, se stále více lidí uchyluje k bydlení v pronájmu. Pronájem navíc, ve srovnání s jinými investicemi, patří k minimálně rizikovým investičním příležitostem. Je však nutné si uvědomit, že peníze nezískáte jen tak. S pronajímáním nemovitosti se pojí celá řada povinností, která stojí spoustu času a úsilí. Naštěstí je tu služba Stálý nájem, která se o pronájem vašeho bytu postará od A do Z.

Hledání vhodného nájemníka

Najít spolehlivého nájemníka není rozhodně jen tak. Narazit totiž můžete na osoby zatížené dluhy nebo exekucemi. Od těch se pravidelné placení nájmu příliš očekávat nedá. Co všechno musíte udělat, abyste si vybrali spolehlivého obyvatele své nemovitosti?

Musíte se rozhodnout, jakého nájemníka hledáte. S rozhodováním vám pomůže typ nemovitosti, její stav i lokace, ve které se nachází. Luxusní menší byt v centru města je ideální pro bezdětný pár, jejichž životem je především kariéra. Rodiny s dětmi ocení větší byt s dostatkem úložného prostoru, dobrou dopravní dostupností a s blízkostí dětských hřišť a přírody. Studentům postačí účelně vybavený byt v blízkosti MHD.

Okolobytu Stalynajem Pronajem Osobni Schuzka

Jak na výběr vhodného nájemníka?

 • Rozhodně se neobejdete bez osobní schůzky. První dojem dělá hodně, ale nezapomeňte, že jen na něm nezáleží.
 • Po nájemníkovi můžete chtít vidět pracovní smlouvu. Není od věci si od ní pořídit kopii.
 • K nahlédnutí si můžete vyžádat výpis z bankovních registrů.
 • Není od věci chtít kontakt na předchozího pronajímatele.
 • Nájemníka si prověřte v Centrálním registru dlužníků ČR, v Centrální evidenci exekucí, Insolvenčním rejstříku, seznamu lidí dlužících na zdravotním pojištění nebo na Úřední desce Exekutorské komory ČR.
Čtěte také:  Také na ceně elektřiny můžete ušetřit

Stálý nájemník má v tomto ohledu bohaté zkušenosti a dokáže vybrat skutečně solidního nájemníka. Navíc bude stav bytu pravidelně kontrolovat, čímž vám ušetří spoustu starostí.

Jak stanovit správnou výši nájmu

Stanovení nájemného může být tvrdým oříškem, který vám pomůže rozlousknout Stálý nájem. Nemělo by být přemrštěné, jelikož byste zbytečně dlouho čekali na nájemníky ochotné tuto sumu zaplatit. Nevyplatí se však byt či dům pronajímat ani za příliš nízkou cenu. Podle čeho tedy určit správnou výši?

Lokalita

Na ceně se rozhodně projeví atraktivita lokality. Zamyslete se nad tím, jak daleko od vaší nemovitosti je zastávka MHD, zda je v okolí dostatek parkovacích míst, pošta, obchody a další služby. V případě bytu se do ceny zahrnuje i patro, ve kterém se nachází, a výtah. Kromě toho zvažte zaměstnanost v dané lokalitě. V případě, že hledáte rodinu, projeví se na ceně blízkost přírody, dětských hřišť a možnost dalších rodinných aktivit.

Vzhled a technický stav

Není potřeba investovat horentní sumy do kompletní rekonstrukce. Vyplatí se však nově vymalovat, vyčistit čalounění, případně koberce. Cenu ovlivňuje stav kuchyně a koupelny. Za nemovitost s vyzděným jádrem si můžete říci více než za byt s jádrem umakartovým. Za stav bytu v době, kdy má stálý nájem váš byt ve správě, ručí Stálý nájem. Ten se také postará o to, aby se vám nemovitost vrátila v takovém stavu, v jakém jste ji svěřili do péče odborníkům ze Stálého nájmu.

Úložné prostory a dispoziční řešení

Věděli jste, že pokud má nemovitost k dispozici sklep či půdu, můžete si říci o vyšší nájemné? V dnešní době jsou oblíbené otevřené multifunkční prostory (obývací pokoj spojený s kuchyní), které jsou znakem moderně pojatého bytu (ještě před několika lety se totiž v takové dispozici byty nestavěly). Spojené prostory jsou ideální pro rodiny. U studentů je lepší vsadit na oddělenou kuchyň a ostatní pokoje přizpůsobit studiu.

Pronájem bez starostí díky Stálému nájmu

Stálý nájem.cz je služba, která vám s pronájmem nemovitosti pomůže od A do Z, a navíc vám garantuje nájem i tehdy, když ve vašem bytě či domě nikdo nebydlí. Vy se tak „zbavíte“ starostí plynoucích z pronájmu a zároveň získáte jistotu pravidelného nájmu.

Čtěte také:  Je nejvyšší čas. Provedeme vás natíráním radiátoru krok za krokem

S čím vším vám Stálý nájem pomůže?

 • Připraví vaši nemovitost k profesionální prezentaci
 • Vytvoří inzerát a postará se o jeho zveřejnění.
 • Na bedra si vezme osobní schůzky a důkladné prověření nájemníků.
 • Postará se o bezchybnou a správnou přípravu smluv podle všech zákonných náležitostí.
 • Po obsazení bytu zařídí převod smluv o dodávce energií na nájemníka.
 • Vezme si na starost stav vašeho bytu s tím, že vám jej vrátí tak, jak jste jej svěřili do jeho péče.
 • Vyřeší drobné opravy a na větších se dohodne přímo s vámi.
 • V případě ukončení nájmu najde další spolehlivé a důvěryhodné obyvatele vaší nemovitosti.
 • Ke stanovenému datu vám každý měsíc pošle domluvený nájem.

Jak Stálý nájem funguje?

Jedná se o službu, jejíž cena je zahrnuta v nájemném. Platba se odečítá každý měsíc z podnájemného, které je stanoveno ve smlouvě s podnájemníkem. Zpravidla se jedná o 10 %, které výrazně ušetří váš čas, ale také starosti, které byste jako samotní pronajímatelé s nemovitostí měli.

Okolobytu Stalynajem Pronajem Spolehlivy Najemnik

Jak vypadá spolupráce?

 • Vlastník si s odborníkem ze Stálého nájmu domluví schůzku na den a čas, které mu nejlépe vyhovují. Schůzka může probíhat v bytě, ale i mimo něj.
 • Odborník zájemci vysvětlí, jak služba funguje, a vyslechne si představy majitele.
 • Po schůzce se určí výše garantovaného nájmu s maximálním přihlédnutím k míře rizika. Zájemce bude mít na výběr ze tří variant garance nájemného.
 • Jakmile je odsouhlasena nabídka a smluvní podmínky, podepíše se nájemní smlouva. Stálý nájem na sebe přepíše veškeré energie a nastaví trvalý příkaz k úhradě nájmu na účet majitele.
 • Poté se o vše stará společnost, ale majitele pravidelně informuje o dění v jeho nemovitosti.

Komu je služba určena?

 • Všem, kteří chtějí šetřit čas, žít bez starostí spojených s pronájmem a užívat si jistotu garantovaného nájmu každý měsíc.
 • Tomu, kdo nemá čas na hledání a prověřování nájemníků.
 • Tomu, kdo nemá zkušenosti v tvorbě smluv a dokumentace potřebné k pronájmu.
 • Tomu, kdo nepatří mezi kutily.
 • Tomu, kdo nechce řešit problémy s neplatičem.

Chcete-li využívat stalynajem.cz, volejte +420 608 875 378 nebo pište na [email protected].


4 komentáře u „Proč pronajímat byt přes společnost Stálý nájem?“

 1. Nejhorší realitaka všech dob..
  Komunikace skoro nulová, opravy které měli zařídit hned po nastěhování se ani skoro po roce neuskutečnily,cokoli jsme s nimi řešily ohledně bytu, tak zůstalo bez vyřešení, jediné co poslat jim peníze včas a o nic jineho se nestarají.
  Mají snad 20 zaměstnanců a kazdy řeší jen svou jednu věc, informace si nepředávají a když už seženete tel. číslo na toho správného člověka, tal zjistíte že to cislo nepoužívá jen ten daný, ale dalších 5 lidí.
  Hrůza,takové jednání, nebo spíše nejednaní je velmi neprofesionální a zarážející.
  Pri schůzce před podepsáním smlouvy slibovali hory doly, ale když člověk něco potřebuje, tak se ničeho nedočká.
  Tuto realitní kancelář, tedy pokud se to da tak nazývat již nikdy víc.

  Odpovědět
 2. Bohuzel, jak uz i z predchozich recenzi vyplyva, Staly Najem ma nastavene smlouvy tak, aby vlastnici nemovitiostni byli spokojeni a nemuseli se o nic starat, naopak podnajemnici na sebe musi prevzit veskerou zodpovednost od oprav po uklid. V breznu 2022 mym rodicum pri prohlidce bytu bylo slibeno, ze byt bude predan k pronajmu bez veskereho prislusenstvi a nabytku. Smlouvu s realitni kancelari podepsali 1.dubna 2022, realitni kancelar na ne vsak tlacila, ze smlouva musi byt podepsana od 21. brezna, protoze na byt ceka hodne zajemcu a majitele nemohou cekat s najmem do 1. dubna. S terminem nakonec souhlasili a smlouvu podepsali – ve smlouve bylo napsano, ze byt po vyprseni smlouvy musi byt predan cisty a cerstve vymalovany. Predpoklada se tedy, ze byt bude na zacatku podnajemniho obdobi predan taktez cisty a ciste vymalovany. Smlouva je podepsana nekolik dni pred predanim byt, tudis podnajemce nemuze vedet, v jakem stavu bude byt predan. Prilozene fotografie byly porizeny v den predani bytu. Jak je z fotografii patrne, byt rozhodne nebyl predan ciste uklizeny ani vymalovany. Naopak s cernou plisni na zdi a spinavy. V byte byl take zapach plisne, umyvadlo ucpane a na balkone byly trusy od holubu. Vzhledem k tomu, ze cerna plisen jen zdravi skodliva a rodicum je 60-72 let a jeden z nich ma plicni problemy, odmitli se do bytu nastehovat. Podminkou pro nastehovani bylo odstraneni plisni a bud uklid a vymalovani bytu nebo zmena pronajemni smlouvy (vyskrtnuti bodu, ze byt musi byt po ukonceni smlouvy predan cerstve vymalovany a uklizeny). Realitni kancelar odstranila plisen 31. brezna 2022. Z obcanskeho zakoniku jasne vyplyva: Obcansky zakonik 89/2012 Sb., paragraf 2244 Není-li v ujednanou dobu byt způsobilý k nastěhování a obývání nebo je-li byt ve stavu, který neodpovídá sdělení pronajímatele, má nájemce právo odmítnout se nastěhovat.
  paragraf 2245 Využije-li nájemce právo nenastěhovat se do bytu, není povinen platit nájemné po dobu, co vada trvá. Nastěhuje-li se, má právo na přiměřenou slevu z nájemného, dokud pronajímatel vadu neodstraní; to platí i v případě podstatné vady v poskytování plnění spojeného nebo souvisícího s užíváním bytu.

  Do bytu se rodice nastehovali 1.4.2022 po te, co byla plisen odstranena. Ovsem byt nebyl uklizeny ani cerstve vymalovany. Realitni kancelar odmita zmenit najemni smlouvu s tvrzenim, ze smlouva jiz byla podepsana (smlouva je podepsana pred prevzetim bytu tudiz podnajemce nemuze vedet v jakem stavu bude byt prevzat) a odmita vratit najem a poplatky spojene s najmem a “administrativou” za mesic brezen, i kdyz se rodice do bytu nastehovali az v dubnu z duvodu plisne na zdi. Jedine odpovedi, ktere se nam dostalo je, ze po dohode s vedenim jsou nam ochotni vratit castku 2500 Kc, coz povazuji za VSTRICNY KROK stim, ze podle pana Lukase Fursta je skodlivost cerne plisne na zdi diskutabilni. Pane Furst, cerna plisen je zdravi skodliva, obzvlaste pro lidi s dychacimi problemy. Logicky se take predpoklada, ze nove pronajaty byt nebude mit problemy s plisni a bude predan uklizeny. Provize realitni kancelari jsou placeny za tim ucelem, aby obe strany byly spokojeny, aby byl byt predav v takovem stavu, do jakho by se urcite i realitno makler chtel nastehovat po podepsani nove najemni smlouvy (ne do zapraseneho, spinaveho a zaplisneneho bytu).

  Dle zakona nam musi vratit castku v celkove vysi 5 522 Kc za mesic brezen. Do dnesniho dne jsme si vymenili nespocet emailu a bohuzel k dohode nedoslo. Vzhledem k poruseni zakona bude vse reseno pravni cestou.

  Staly Najem rozhodne NEDOPORUCUJI PODNAJEMNIKUM. Majitelum nemovitosti tyto praktiky rozhodne musi vyhovovat, protoze podnajemnik je zodpovedny temer za vsechny opravy, uklid a vymalovani, takze byt je pripraveny k dalsimu pronajmu po uplynuti podnajemni smlouvy. Vsecny 5-ti hvezdickove recenze tatato realitni kancelar dostala od majitelu a vsechny 1 hvezdickove od podnajemniku….STAY AWAY

  Odpovědět
 3. Dobrý deň oba komentáre sú pravdivé a skúsenosti s touto agentúrou úplne zlé. Nedoporučujem. Oni len zavádzajú telefón nedvíhajú a keď už tak povedia ze to nie je v ich režií ze to treba inému volať a tak dookola. Celé zle úplne by som ich zakázal.

  Odpovědět
 4. Z pohledu podnájemníka nejhorší bydlení, které jsem zažila co se týče domluvy s pronajímatelem. Jejich smlouvy jsou nastavené tak, ze oni nemusí nic, ale z podnájemníka by sedřeli kůži za jakékoliv menší pochybení. Při prohlídce vám naslibují, že vždy budou řešit všechny poruchy atd., ale reálně se musíte 2 měsíce doprošovat, aby se vůbec něco stalo. Pokaždé se dovoláte někomu jinému a když už po několika týdnech něco vyjednáte, tak dotyčná odejde na mateřskou dovolenou a řešíte opět vše na novo s člověkem, který o ničem neví. Nemáte kontakt na majitele, takže např. to, že mu chybí revize na wawky se k němu nemá šanci dostat, protože firmu to nezajímá a nic mu nevyřídí. Nemáte vůbec žádný prostor na vyjednávání, protože pro firmu nečiní žádné problémy vás teoreticky ze dne na den vystěhovat (u podnájmu to totiž narozdíl od nájmu možné je) a najít si někoho jiného, když smlouvy řeší každý den. Při prohlídce vám naslibují hory doly, ale pak přijde nátlak k brzkému podpisu smlouvy s co nejbližším datem nastěhování a poté následuje už jenom beznaděj, protože jako normální člověk nezmůžete nic…

  Odpovědět

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner