Proč pronajímat byt přes společnost Stálý nájem?

Pronájem bytu je spojený s celou řadou povinností. Musíte například sestavit inzerát a hledat vhodného nájemníka. Dále si musíte stanovit cenu pronájmu a starat se o stav bytu, kontrolovat nájemné, upomínkovat atd. To všechno zabere poměrně hodně času. Naštěstí existuje služba Stálý nájem, která všechny tyto úkoly vyřeší za vás nebo s řešením pomůže, a navíc platí nájem, i když v bytě nikdo nebydlí, nebo podnájemník neplatí.

Výhody plynoucí z pronájmu bytu či domu

Pronájem je v současné době nejlepším způsobem, jak využít byt, ve kterém momentálně nebydlíte, koupili jste jej na investici nebo získali formou dědictví. Jestliže získáte poctivého a bezproblémového nájemníka, můžete se těšit na pravidelný příjem, který vám pokryje například splátku hypotéky. Odborníci ze Stálého nájmu, si od vás byt pronajmou a vyberou nejvhodnějšího kandidáta do vašeho bytu.

V současné době, která příliš nepřeje vlastnímu bydlení, jelikož je poměrně složité dosáhnout na hypotéku, případně splácet horentní sumy, se stále více lidí uchyluje k bydlení v pronájmu. Pronájem navíc, ve srovnání s jinými investicemi, patří k minimálně rizikovým investičním příležitostem. Je však nutné si uvědomit, že peníze nezískáte jen tak. S pronajímáním nemovitosti se pojí celá řada povinností, která stojí spoustu času a úsilí. Naštěstí je tu služba Stálý nájem, která se o pronájem vašeho bytu postará od A do Z.

Hledání vhodného nájemníka

Najít spolehlivého nájemníka není rozhodně jen tak. Narazit totiž můžete na osoby zatížené dluhy nebo exekucemi. Od těch se pravidelné placení nájmu příliš očekávat nedá. Co všechno musíte udělat, abyste si vybrali spolehlivého obyvatele své nemovitosti?

Musíte se rozhodnout, jakého nájemníka hledáte. S rozhodováním vám pomůže typ nemovitosti, její stav i lokace, ve které se nachází. Luxusní menší byt v centru města je ideální pro bezdětný pár, jejichž životem je především kariéra. Rodiny s dětmi ocení větší byt s dostatkem úložného prostoru, dobrou dopravní dostupností a s blízkostí dětských hřišť a přírody. Studentům postačí účelně vybavený byt v blízkosti MHD.

Okolobytu Stalynajem Pronajem Osobni Schuzka

Jak na výběr vhodného nájemníka?

 • Rozhodně se neobejdete bez osobní schůzky. První dojem dělá hodně, ale nezapomeňte, že jen na něm nezáleží.
 • Po nájemníkovi můžete chtít vidět pracovní smlouvu. Není od věci si od ní pořídit kopii.
 • K nahlédnutí si můžete vyžádat výpis z bankovních registrů.
 • Není od věci chtít kontakt na předchozího pronajímatele.
 • Nájemníka si prověřte v Centrálním registru dlužníků ČR, v Centrální evidenci exekucí, Insolvenčním rejstříku, seznamu lidí dlužících na zdravotním pojištění nebo na Úřední desce Exekutorské komory ČR.
Čtěte také:  Jaké posezení vybrat na lodžii či balkón?

Stálý nájemník má v tomto ohledu bohaté zkušenosti a dokáže vybrat skutečně solidního nájemníka. Navíc bude stav bytu pravidelně kontrolovat, čímž vám ušetří spoustu starostí.

Jak stanovit správnou výši nájmu

Stanovení nájemného může být tvrdým oříškem, který vám pomůže rozlousknout Stálý nájem. Nemělo by být přemrštěné, jelikož byste zbytečně dlouho čekali na nájemníky ochotné tuto sumu zaplatit. Nevyplatí se však byt či dům pronajímat ani za příliš nízkou cenu. Podle čeho tedy určit správnou výši?

Lokalita

Na ceně se rozhodně projeví atraktivita lokality. Zamyslete se nad tím, jak daleko od vaší nemovitosti je zastávka MHD, zda je v okolí dostatek parkovacích míst, pošta, obchody a další služby. V případě bytu se do ceny zahrnuje i patro, ve kterém se nachází, a výtah. Kromě toho zvažte zaměstnanost v dané lokalitě. V případě, že hledáte rodinu, projeví se na ceně blízkost přírody, dětských hřišť a možnost dalších rodinných aktivit.

Vzhled a technický stav

Není potřeba investovat horentní sumy do kompletní rekonstrukce. Vyplatí se však nově vymalovat, vyčistit čalounění, případně koberce. Cenu ovlivňuje stav kuchyně a koupelny. Za nemovitost s vyzděným jádrem si můžete říci více než za byt s jádrem umakartovým. Za stav bytu v době, kdy má stálý nájem váš byt ve správě, ručí Stálý nájem. Ten se také postará o to, aby se vám nemovitost vrátila v takovém stavu, v jakém jste ji svěřili do péče odborníkům ze Stálého nájmu.

Úložné prostory a dispoziční řešení

Věděli jste, že pokud má nemovitost k dispozici sklep či půdu, můžete si říci o vyšší nájemné? V dnešní době jsou oblíbené otevřené multifunkční prostory (obývací pokoj spojený s kuchyní), které jsou znakem moderně pojatého bytu (ještě před několika lety se totiž v takové dispozici byty nestavěly). Spojené prostory jsou ideální pro rodiny. U studentů je lepší vsadit na oddělenou kuchyň a ostatní pokoje přizpůsobit studiu.

Pronájem bez starostí díky Stálému nájmu

Stálý nájem.cz je služba, která vám s pronájmem nemovitosti pomůže od A do Z, a navíc vám garantuje nájem i tehdy, když ve vašem bytě či domě nikdo nebydlí. Vy se tak „zbavíte“ starostí plynoucích z pronájmu a zároveň získáte jistotu pravidelného nájmu.

Čtěte také:  Vhodné venkovní stínění a jeho výhody. Víme, proč je použít

S čím vším vám Stálý nájem pomůže?

 • Připraví vaši nemovitost k profesionální prezentaci
 • Vytvoří inzerát a postará se o jeho zveřejnění.
 • Na bedra si vezme osobní schůzky a důkladné prověření nájemníků.
 • Postará se o bezchybnou a správnou přípravu smluv podle všech zákonných náležitostí.
 • Po obsazení bytu zařídí převod smluv o dodávce energií na nájemníka.
 • Vezme si na starost stav vašeho bytu s tím, že vám jej vrátí tak, jak jste jej svěřili do jeho péče.
 • Vyřeší drobné opravy a na větších se dohodne přímo s vámi.
 • V případě ukončení nájmu najde další spolehlivé a důvěryhodné obyvatele vaší nemovitosti.
 • Ke stanovenému datu vám každý měsíc pošle domluvený nájem.

Jak Stálý nájem funguje?

Jedná se o službu, jejíž cena je zahrnuta v nájemném. Platba se odečítá každý měsíc z podnájemného, které je stanoveno ve smlouvě s podnájemníkem. Zpravidla se jedná o 10 %, které výrazně ušetří váš čas, ale také starosti, které byste jako samotní pronajímatelé s nemovitostí měli.

Okolobytu Stalynajem Pronajem Spolehlivy Najemnik

Jak vypadá spolupráce?

 • Vlastník si s odborníkem ze Stálého nájmu domluví schůzku na den a čas, které mu nejlépe vyhovují. Schůzka může probíhat v bytě, ale i mimo něj.
 • Odborník zájemci vysvětlí, jak služba funguje, a vyslechne si představy majitele.
 • Po schůzce se určí výše garantovaného nájmu s maximálním přihlédnutím k míře rizika. Zájemce bude mít na výběr ze tří variant garance nájemného.
 • Jakmile je odsouhlasena nabídka a smluvní podmínky, podepíše se nájemní smlouva. Stálý nájem na sebe přepíše veškeré energie a nastaví trvalý příkaz k úhradě nájmu na účet majitele.
 • Poté se o vše stará společnost, ale majitele pravidelně informuje o dění v jeho nemovitosti.

Komu je služba určena?

 • Všem, kteří chtějí šetřit čas, žít bez starostí spojených s pronájmem a užívat si jistotu garantovaného nájmu každý měsíc.
 • Tomu, kdo nemá čas na hledání a prověřování nájemníků.
 • Tomu, kdo nemá zkušenosti v tvorbě smluv a dokumentace potřebné k pronájmu.
 • Tomu, kdo nepatří mezi kutily.
 • Tomu, kdo nechce řešit problémy s neplatičem.

Chcete-li využívat stalynajem.cz, volejte +420 608 875 378 nebo pište na [email protected].


0 Comments

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?