Přichází další vlna přechodu na DVB-T2. Kterých krajů se dotkne?

Od konce července do konce září přejdou na vysílání ve formátu DVB-T2 poslední regiony v ČR. Jedná se o Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Olomoucký, Moravskoslezský, Jihomoravský a na konci září jako poslední Zlínský kraj.

S přechodem pozemního televizního vysílání ze standardu DVB-T na DVB-T2 nadešel i čas nutných změn. Staré DVB-T set-top boxy a televizory si s novým standardem neporadí, a tak je nutná jejich výměna nebo v případě TV dokoupení nového DVB-T2 set-top boxu.

DVB-T2 anténa a nová televize či levnější řešení – set top box

Při přechodu na signál DVB-T2 musí prvotně umět nový typ signálu přijmout samotná anténa. Přijatý signál z antény pak lze nasměrovat přímo do televize vybavené tunerem DVB-T2. Pokud televize DVB-T2 tuner nemá, možností je pořízení nové, pro nové vysílání připravené. Levnějším řešením, než je koupě nové televize, je pořízení set-top boxu, který signál dekóduje a posléze jej zobrazí klidně i ve starším televizoru. Toto řešení je levnější než pořízení nové TV, ale přináší sebou další „krabičku“ u televize, která navíc bude mít vlastní ovladač.

Televize

Jako příklad televize, která vám nabídne vše výše zmíněné můžeme uvést SMART televize. Většina jich nabízí rozlišení obrazu HD i veškeré dostupné tunery pro příjem signálu DVB-T/T2/C/S/S2. Jelikož je to „chytrý“ televizor, mívají modely navíc i další internetové funkce, jako je například připojení na oblíbenou internetovou videopůjčovnu NETFLIX.

Set-top box

Set-top box nové generace jsou připravené pro nadcházející pozemní vysílání DVB-T2. Modely bývají vybaveny duálním tunerem, díky kterému můžete zároveň sledovat oblíbený pořad a nahrávat pořad z jiného kanálu. S HDMI a SCART konektorem se připojíte k jakékoliv vaší televizi ať už se jedná o novější, či starší model. Navíc umí přes USB rozhraní pouštět filmy, hudbu i fotografie.

Čtěte také:  Největší koupelnové dilema: vana, nebo sprcha

K pozemnímu vysílání je potřeba anténa

Pro příjem televizního signálu ze vzduchu je zapotřebí anténa, která signál do televizoru (nebo set-top boxu) přivede. Pryč jsou doby, kdy anténa byla nepraktická, padající věc, která hyzdila jakýkoliv interiér. Dnes jsou v nabídce stylové pokojové DVB-T2 antény.

Venkovní antény

Pro zákazníky, kteří ví, že síla pozemního signálu v interiéru jejich bytu či domu není dostatečná, můžou využít velké množství venkovních antén. Vybrané modely jsou odolné proti nezmarům počasí odolných a navíc s moderním designem. Sáhnout můžete i po tradičnější provedení, které známe ze střech mnoha domů.

Zdroj: Sencor

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?