Přemýšlíte o podlaze z exotických dřevin? Výhody vás překvapí

Víte, jaké výhody skýtá masivní podlaha z exotických dřevin? A jaké tyto dřeviny jsou vůbec vhodné na využití při pokládce podlahy? Z exotických dřevin patří mezi nejoblíbenější teak, merbau nebo palisandr. Z ostatních dřevin jsou to dřeviny z dubu, jasanu nebo modřínu. Masivní podlahy jsou velice odolné a vydrží i vysoký tlak. Při správném ošetření (např. přírodními oleji na dřevo Osmo) vám vydrží v perfektním stavu až několik desetiletí.

Dřevěné podlahy z teaku

Mezi nejvíce žádaný materiál patří dřevo z teaku jávského. Teak jako dřevina roste ve střední Americe, na Borneu nebo v Thajsku. Dřevo z teaku je velice odolné a estetické. Na povrchu tvoří zajímavé odstíny, které vypadají na podlaze velice pěkně. Ale rovněž odolným materiálem vhodným ke stavbě podlahy je i borovice, buď severská nebo evropská.

Často žádané jsou i masivní vícevrstvé podlahy, jejichž největší předností je tvrdost a stabilita. V nabídce je spoustu odstínů dřeva a vůbec jeho typů. Na vás je jenom si vybrat ze široké nabídky dřevěných materiálů. Dřevěné podlahy budou ozdobou vašeho domova. Dřevo je dlouhodobě nejkvalitnějším materiálem, který je vysoce estetický a v interiéru působí velice příjemně.

Napsat komentář