Praha je nejkrásnějším městem světa, uspěla také pro svoji pohodu

Čtvrtý ročník řebříčku magazínu Time Out tituloval Prahu jako nejkrásnější město světa. Vychází z průzkumu, kterého se zúčastnilo 27 tisíc respondentů napříč obyvateli mnoha světových metropolí. Ti vyzdvihli neobyčejnou atmosféru Prahy, která se dá skvěle využít i k odpočinku. Prahu zvolili také druhým nejpohodovějším městem světa.

Nejlepší město planety

Hlavní žebříček Time Out vedle architektonické krásy zahrnuje i faktory týkající se kvality života ve městě, kultury, gastronomie, udržitelnosti nebo množství zeleně. V něm se Praha usadila na skvělém sedmém místě, až za ní se v první desítce umístil Tel Aviv, Porto nebo Tokio. Nejlepším městem světa se dle Time Out stalo kalifornské San Francisco, následované nizozemským Amsterodamem na druhém místě a britským Manchesterem na bronzové příčce. Další pozice patří Kodani, New Yorku a Montrealu. V kráse se však žádná z těchto světových metropolí Praze nevyrovná.

82 % obyvatelů Prahy, kteří se zapojili do průzkumu Time Out, vnímá českou metropoli jako nejkrásnější město světa. Vedle honosných katedrál a skvostných paláců však Pražané oceňují i příjemný charakter zdejších bulvárů, stejně jako malebný ráz pražských uliček a zákoutí. Vyhlášené turistické cíle jako Karlův most nebo Staroměstské náměstí s orlojem v Praze doplňují i další místa, které lákají k procházce za krásou, například odpočinkové nábřeží Vltavy nebo Letenské sady s úchvatnými výhledy a ikonickým Metronomem, který patří do portfolia společnosti PSN.

Portfolio PSN zdobí i další legendární stavby, mj. Tančící dům, který je nejvýznamnější památkou moderní architektury v Praze. Současnou architekturu reprezentují také nové bytové domy PSN, jeden z nich jako Vila dům Na Vinici aktuálně vyrůstá na Vinohradech. V nejbližších pěti letech je v projektech PSN hned deset novostaveb, mj. také multifunkční objekt na Vinohradské třídě v samém srdci Prahy. Vyroste na místě bývalého komplexu Transgas, aby rozšířil pražský bytový fond o nové byty, ale najde se v něm i místo pro obchody, provozovny služeb a kanceláře.

Čtěte také:  České jablíčko vždy po ruce

Podnikejte, pracujte a bydlete v Praze s PSN

Chcete kancelář v srdci Prahy anebo toužíte po bytě, který vám umožní využít všech výhod metropole naplno? Podívejte se na nabídku PSN. Najdete v ní kanceláře na těch nejlepších adresách v Praze, nové byty k prodeji  v rámci rezidenčních projektů PSN, nechybí ani komerční nemovitosti k pronájmu.

Zdroj: PSN

Napsat komentář