Pracovní rukavice pro práce kolem bytu

Plánujete rekonstrukci nebo nějaké drobnější úpravy u vás doma? Pracovní rukavice nejen ochrání vaše ruce před možnými riziky, ale také vám umožní udělat i to, na co byste si jinak možná ani netroufli. S kvalitní ochranou rukou se budete moci do plánovaných úprav pustit dokonce i v chladnějším počasí.

Jaký typ rukavic si vybrat?

Stejně jako potřebujete pro každou práci jiné nářadí, tak i s pracovními rukavicemi je to podobné. Někdy potřebujete pouze ochranu před nečistotami, jindy už vyšší třídu rukavic pro manipulaci s chemikáliemi, elektřinou nebo dokonce ohněm. Při manipulaci s citlivými materiály je důležité vědět, jakou třídu ochrany rukavice mají. Nejlépe proto uděláte, když se obrátíte na osvědčeného prodejce pracovních rukavic. Odborníci vám poradí a vy budete mít jistotu, že nedojdete újmy.

Uvnitř i venku

Dnešní doba, kdy trávíme doma více času než kdy dříve, vybízí k domácím úpravám a vylepšením. Kutilové, ale i ti, co dříve neměli čas, se nyní pouští do domácích stavebních projektů a úprav. Pro lehké práce v interiéru, jako je například nová omítka, malování, či broušení povrchů, vám stačí kvalitní rukavice z pevné látky s ochrannými díly. Tyto kombinované rukavice, které jsou ze dvou či více materiálů, vám dobře poslouží a nebudou ruce zbytečně namáhat přebytečnou těžkou tkaninou. Nejčastěji jsou z bavlny vyšší gramáže, doplněné o kožené prvky.

A pokud se nechcete omezovat na práce uvnitř, nezoufejte.Pracovní rukavice si totiž můžete pořídit i v zateplené variantě. Najdete je u kombinovaných rukavic, které jsou ušité ze dvou či více materiálů. Vaše ruce tak zůstanou chráněné nejen před mrazem, ale také v pracovním procesu. Speciální rukavice by měly být ohebné i při nízkých teplotách.

Osvědčené jsou také rukavice z bavlněného úpletu a máčené v PVC se speciálně zdrsněným povrchem, navíc je uvnitř vyjímatelná podšívka z kožešiny.

Čtěte také:  Deset trendů pro moderní a praktickou kuchyni přímo od designéra

Práce všeho druhu

Náročnější práce bude potřebovat i lepší vybavení. Při práci na větších stavebních úpravách u vás doma už přece jenom budete potřebovat ochranu se speciální vrstvou. Tento typ rukavic je většinou máčený nebo má speciální povrchovou úpravu. Rozdíl oproti nižší třídě je nejen v jejich odolnosti, ale také ve vlastnostech. Jsou odolné proti chemikáliím, mají lepší úchop, protiskluzové vlastnosti a celkově jsou pevnější.                                                                                                                       Kromě těchto rukavic, které mají víceméně univerzální využití, se vyrábí také pracovní rukavice specializované. Ty vás ochrání například při práci na pile proti pořezu: mají speciální vlákna, která se při nehodě namotají na pilu a zastaví ji. Při práci s elektřinou vás ochrání dielektrické rukavice. Zvláštní skupinou jsou pracovní rukavice svářečské, které jsou ochranou před žhavými materiály.

0 Comments

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?