Podzimní trendy v interiérových dveřích

Po rekonstrukci bytu se dveře mohou stát buď výrazným prvkem nového prostoru, nebo s ním doslova splynou.  Bílé dveře mohou splnit oba požadavky. Ve variantě bezfalcové se skrytými zárubněmi a s magnetickým zámkem dokonale splynou s rovinou stěny. Naopak pro „vyšperkování“ interiéru lze nově využít akcentu černých nebo hliníkových doplňků. Žádanou variantou je i dřevodekor v úpravě CPL laminát s 3D efektem a vysokou odolností. Aktuálním trendem je i reverzní otevírání dveří v menších místnostech nebo posuvné systémy na stěně či do pouzdra.

Obsah obrázku interiér, stůl, místnost, život

Popis byl vytvořen automaticky
Obr.: Bílé dveře CLARA MASONITE s 3vrstvým HQ lakem, typ Dakota se satinovaným prosklením polí. Rámečky prosklení mohou být i bílé nebo hliníkové.

Kouzlo jednoduché elegance bílé barvy přetrvává

Použitím černého nebo hliníkového (ALU) rámečku prosklení, černých klik či černých pantů se zvýší zajímavost interiérových dveří. Třívrstvý matný lak tvrzený UV světlem vnese do interiéru punc nadčasovosti, stylu a elegance. Je možné si pohrát s různou mírou prosklení nebo profilování – v designu Quatro (horizontální profilace), Bordeaux (vertikální linie), Dakota (čtvercové tvary) a Tampa (obdélníkové tvary).

Obsah obrázku interiér, stůl, život, místnost

Popis byl vytvořen automaticky
Obr.: Bílé dveře CLARA MASONITE s 3vrstvým HQ lakem typ Quatro plné s horizontálním profilováním.

Odolné, praktické a současně stylové dveře do dětského pokoje

Ani v dětském pokoji není třeba zapomenout na design a styl dveří. Dokonce i lakované dveře, pokud jsou vícenásobně lakované a tvrzené UV světlem, dokážou odolat náročnému provozu nejmenších členů rodiny. Pokud je zvolen matný lak, nezůstávají na povrchu dveří viditelné otisky prstů. Prosklení dveří z jiných místností je možné nahradit horizontálním nebo vertikálním profilováním plných, hladkých dveří. Styl celého bytu se tak udrží a současně je to praktické řešení.

Obsah obrázku interiér, stůl, vsedě, malé

Popis byl vytvořen automaticky
Obr.: Bezfalcové dveře MASONITE s novým dřevodekorem dub Halifax tabákový kombinují dva zdánlivě neslučitelné designové prvky – vzhled dřeva s patinou zašlých časů s nejmodernějším magnetickým kováním bez kliky a zámku. Vzhled starého dřeva podtrhují dokonce i realistické praskliny.
Obsah obrázku dřevěné, budova, dveře, dřevo

Popis byl vytvořen automaticky
Obr.: Kování Magnetic je nový systém ovládání dveří – bez kliky, bez zámku, bez elektroniky, a především bez závad.

Dřevodekor s 3D efektem

Dřevodekor, který je v povrchové úpravě CPL laminát (tedy lisovaný pod tlakem), má 3D efekt na povrchu a na pohled i při dotyku vnímáme strukturu dřeva. Proti dřevu má tu výhodu, že je vysoce odolný proti poškrábání, nekroutí se, snadno se udržuje a dlouho vydrží. Mezi trvale oblíbené dekory patří například borovice finská, buk přírodní, borovice švédská nebo dub přírodní.

Čtěte také:  Jak přenést industriální styl i do klasického bytu?

Nový dřevodekor dub Halifax tabákový kombinuje dva zdánlivě neslučitelné designové prvky – vzhled dřeva s patinou zašlých časů s nejmodernějším magnetickým kováním bez kliky a zámku. Vzhled starého dřeva podtrhují dokonce i realistické praskliny. Mohutnost i síla starého dubu vnesou do prostoru pocit trvalosti a stability.

Chytré ovládání dveří bez kliky

Kování Magnetic je nový systém ovládání dveří – bez kliky, bez zámku, bez elektroniky, a především bez závad. Do kování je zapracována řada velmi silných magnetů, které jsou umístěné do dveřní zárubně. Naproti do dveřního křídla je zasazen blok z magnetické nerez oceli. Při dovírání dveří se k sobě obě části přiblíží a působením magnetické síly zajistí plynulé dokonalé dovření. Sílu magnetů lze jednoduše regulovat, takže se dá způsob zavírání přizpůsobit zvykům obyvatel. Dveře se spolehlivě ovládají a uzavírají, ale nezamykají. Kování Magnetic je určeno pouze pro bezfalcové dveře, ale nový dřevodekor je možné samozřejmě použít i na dveře s polodrážkou. Dveře mohou být v každé místnosti přizpůsobené individuálním potřebám.

Sestavení vlastních dveří je možné v on-line konfigurátoru, v 15 vzorkových prodejnách MASONITE v ČR a ve 4 na Slovensku.

Tip: Navštivte nás na veletrhu FOR ARCH, 22.–26. 9. 2020, PVA Letňany, Praha, č. stánku 2H22. Pro 20 prvních návštěvníků každý den jihlavské pivo zdarma!

0 Comments

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?