Podlahové trendy, které změní váš pohled na kobercový design

Módní tredy nenajdeme pouze v oblečení či kosmetice, ale platí také v designu interiéru, včetně podlahových kytin. Nemusíte se ale hned pouštět do náročné výměny podlahy. Nový look interiéru zvládneme daleko rychleji a levněji. Kusové koberce totiž jsou a stále budou ve hře! Ale ani příznivci celoplošných koberců nepřijdou zkrátka.

Barvy a vzory, které mění všednost ve výjimečnost

Podzimní trendy se prolínají napříč interiérem. I v případě koberců bude v kurzu temná námořní modř, sytá oranžovožlutá, smaragdově zelená, rubínová nebo starorůžová. Pořídíte-li si kusový koberec v některém z uvedených odstínů, pak i tu nejobyčejnější podlahu hravě proměníte v designovou záležitost. A odvážlivci mohou zajít ještě dál – letošnímu podzimu navíc vládnou geometrické vzory, orientální motivy a akcenty zlaté!

Jakou zvolit barevnost celoplošných koberců?

I když se více budete moci odvázat s kusovými koberci, také s celoplošnými koberci můžete stylu vašeho interiéru pomoci. Hlavní myšlenkou letošních trendů je přizpůsobit interiér pouze sám sobě. To znamená, že pokud již dlouho toužíte po celoplošném koberci ve švestkově modrém tónu, klidně si ho dopřejte. Mění-li se vaše preference stejně rychle jako roční období, volte raději neutrální škálu světlých tónů jako je béžová, smetanová nebo šedá, které můžete podle potřeby obohatit o běhoun v odvážnějším odstínu.

V hlavní roli útulno

Léto není zima a s kusovými koberci se budeme v nadcházejících chladných měsících cítit doma příjemněji. Bez hřejivých textilních doplňků se můžete snažit sebevíc, ale tu pravou, útulnou podzimní atmosféru jen těžko vyčarujete. „Stejně jako vytahujeme po létě z útrob skříní teplejší vrstvy oblečení, stejně tak bychom měli přiobléct i svou domácnost. Ideální jsou hebké kusové koberce s delším vlasem, které se dají využít jako izolant mezi studenou podlahou a chodidly – ideální je tedy umístit je před gauč nebo k posteli,“ radí odbornice na podlahové krytiny Renata Stuchlíková ze společnosti Koberce Trend.

0 reakcí

Reagovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?