Parkety a jak na ně

Parkety v posledních letech znovu vypluly na výsluní podlahových krytin. Není tomu dávno, co mnohé domácnosti tento skvost ukrývaly pod koberci či linoleem. Naštěstí dnes už tomu tak není a parkety se znovu vystavují na odiv.

Odkrývají se nejen ty staré, původní a možná právě kdysi skryté pod kobercem, ale hitem je i pokládka parketových podlah nových, ať již při rekonstrukci nebo při výstavbě nového obydlí. Byť jsou dřevěné parkety téměř věčné, musíte se o ně starat a po určité době se nejspíš nevyhnete jejich renovaci. Nezřídka mohou být poškozené některé části i neopravitelně. Jistou výhodou parketových podlah je pak možnost výměny právě jen  poškozených částí. Po výměně těchto nezachránitelných parket následuje další krok renovace, a to broušení. Povrch parket se brousí mnohdy opakovaně, následně se tmelí spáry a opět přichází na řadu bruska. Když jsou parkety poctivě vytmelené a zbroušené do hladka, přijde na řadu finální povrchová úprava, kterou bývá nejčastěji lakování či olejování, případně může být využit např.i vosk.  Zní to jednoduše, ale pokud chcete mít parkety v perfektním stavu, určitě se vyplatí využít služeb profesionála, který má k dispozici nejen profesionální brusky a materiál, ale především zkušenosti. Přeci jen parkety nejsou zcela levná záležitost a jejich neodborná renovace může podlahu nevratně poškodit či dokonce zcela zlikvidovat.

Pomoc s vyhledáváním odborníka můžete získat skrze zadání poptávky. Bez jakýchkoli závazků a zcela bezplatně stačí zadat poptávku třeba na poptávej.cz a pak už jen v klidu vybíráte takovou nabídku, která vám bude nejlépe vyhovovat. Poptávka může zahrnovat i fotografie či plánky, přidat můžete rozměry i jakékoli další své požadavky tak, aby nabídka mohla být vytvořena ověřenými dodavateli přímo vám na míru. Ať je vaše parketová podlaha co nejdéle krásná a dobře vám slouží.

Napsat komentář