Nové garnýže do bytu? Poradíme vám, kdy sáhnout po dřevěných a kdy naopak po kovových

Nemusí se to tak na první pohled zdát, ale garnýže hrají v interiérech velkou roli. Nejen po funkční stránce, ale také po té designové. Dokážou totiž v místnosti dokonale vytvořit atmosféru. Při výběru tak musíme vzít nejen praktické využití, ale také estetické faktory mezi dřevěnými a kovovými typy. A právě na jejich rozdílnost se podíváme v tomto článku.

Moderní nebo tradiční styl?

Dřevěné garnýže se skvěle doplňují s tradičním nebo rustikálním stylem. Přinášejí do místnosti teplo a přírodní textury a mohou vytvářet útulný a uklidňující dojem. Zatímco čisté linie a jednoduchý design těch kovových, může přidat do místnosti jistou elegantnost a modernost. Zvolte tedy kovové garnýže pro moderní interiér.

Rozdíly v materiálech a texturách

Kovové garnýže jsou vyrobeny z materiálů jako jsou hliník, mosaz nebo nerezová ocel, což umožňuje vytvářet moderní a industriální vzhled. Vhodnou kombinací s jinými materiály může vzniknout opravdu zajímavý vizuální prvek, který upoutá na první dobrou.

Druhý typ nám nabízí druhý pohled. Přírodní textury a nejrůznější odstíny dřeva jsou vynikající volbou pro ty, kteří chtějí do místnosti přidat příjemný a organický pocit s nádechem přírody.

Máte vysoké stropy?

V tom případě jsou pro vás tentokrát mnohem lepší volbou garnýže kovové. Jejich lehkost a vzhled může ještě umocnit výšku místnosti a dodat do ní vzdušnost.

Dřevěnéjsou naopak daleko lepší volbou do prostor s nižšími nebo středně vysokými stropy. Vizuálně je totiž pomohou snížit a do dané místnosti přidají pocit pohody a útulnosti

Samozřejmě, vše je ve výsledku jen a jen na vašich osobních preferencích a požadavcích. Ideální je dosáhnout kombinace estetiky a praktičnosti tak, abyste byli spokojeni s výběrem hlavně vy sami.

Napsat komentář