Nosíte ochranné pracovní pomůcky při domácích pracích? Důvody, proč byste měli začít

Málokdo z nás si asi dělá těžkou hlavu s nošením ochranných pracovních pomůcek ve své domácnosti. Jejich nošení je přeci povinné v některých profesích, doma se vám nemůže nic přihodit. Pokud s tímto tvrzením souhlasíte, jste na omylu. I v domácím prostředí totiž číhá spousta nástrah a je lepší být na ně připraveni.

Ochranné pracovní pomůcky, které oceníte v domácnosti

Do kategorie ochranných pracovních pomůcek spadají pomůcky k ochraně dýchacích cest, sluchu, hlavy i rukou. Samozřejmě nemusíte při práci v domácnosti nosit ochrannou helmu, ale například nošení brýlí či rukavic vám přijde vhod. Zejména v případech, kdy pracujete s chemikáliemi, které by vám mohly vystříknout do očí či poleptat ruce.

Myjete nádobí v rukavicích?

Na mytí nádobí se doporučuje nosit rukavice, protože tak chráníte své ruce. V některých přípravcích na nádobí se totiž mohou vyskytovat alergeny, které mohou u některých jedinců vyvolat podráždění pokožky. Po ochranných pomůckách byste měli sáhnout i při mytí toalety a odpadu. K jejich čištění se totiž používají účinné přípravky, které mohou podráždit i jinak odolné jedince.

Zásobte se ochrannými pomůckami

Nepodceňujte svou bezpečnost a dbejte na své zdraví. Nakupte si nezbytné ochranné pomůcky například na e-shopu Safework.cz. Najdete na něm širokou nabídku nezbytných produktů, které by měl mít doma každý z nás.

Když přijde na naše zdraví, mělo by pro nás být vždy na prvním místě. I když se třeba věnujeme mytí nádobí, čištění odpadu či mytí toalety. I přesto, že jsou tyto činnosti běžné, měli byste při jejich vykonávání nosit ochranné pomůcky. Ochranné brýle a gumové či jednorázové rukavice jsou finančně dostupné a fungují jako skvělá prevence před podrážděním očí a rukou.

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner